Cordless TrackMan Wheel USB

Test bezprzewodowego trackballa Logitech Cordless TrackMan Wheel USB.

Czy się to komuś podoba, czy nie, systemy operacyjne z graficznym interfejsem użytkownika dominują na rynku. Cieszy to zapewne producentów myszek i trackballi, którzy ciągle znajdują zbyt na nowe produkty.

Oferta znanej firmy Logitech wzbogaciła się o kolejny wyrób. Cordless TrackMan Wheel to nowy, zaawansowany technologicznie trackball, wykorzystujący technologię radiową do komunikacji z komputerem. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu nie jesteśmy już ograniczeni długością kabla i możemy używać urządzenia w odległości ponad dwóch i pół metra od komputera. Jest to szczególnie użyteczne w sytuacjach, gdy komputer znajduje się koło biurka lub pod nim i zbyt krótki kabel uniemożliwia komfortową pracę. Dla zapewnienia dużej precyzji i płynności ruchu kulki producent zastosował już sprawdzone rozwiązanie optyczne, zwiększając tym samym odporność trackballa na kurz i zabrudzenia. Odbiornik fal radiowych TrackMana podłączany jest do komputera podłączany za pomocą portu USB. W razie potrzeby możemy wykorzystać również przejściówkę USB-PS/2. Sterowniki i oprogramowanie na płycie CD oferują duże możliwości konfiguracyjne zarówno typowych funkcji, jak i specjalnego Menu aktywującego się po naciśnięciu rolera. Ogromną zaletą TrackMana jest łatwość instalacji – w systemie Windows 2000 ogranicza się ona do podłączenia urządzenia i już po kilkunastu sekundach można rozpocząć pracę. Kolejne podłączenie trackballa nie wymaga już czekania – zaczyna on po prostu działać.

Ogólnie pozytywne wrażenie, jakie sprawia Cordless TrackMan Wheel, psuje nieco zbyt wysoka cena, która zapewne ograniczy grono jego potencjalnych nabywców.

Typ: trackball
Złącze: USB
Liczba przycisków: 3
Liczba rolek/kołysek: 1/0
Wymiary dług.×szer.×wys. [mm] 140×95×33
Ciężar [g]: 158,2
Gwarancja: 5 lat
Cena: 330 zł
+ łatwa i szybka instalacja, szczególnie w Windows 2000
– wysoka cena
Producent: Logitech
http://www.logitech.com/
Dostarczył: Tornado 2000, Warszawa
tel.: (0-22) 868 80 01, faks: 868 80 19
e-mail: [email protected]
http://www.tornado.com.pl/