Cordless TrackMan Wheel USB

Test radiowego trackballa Logitech Cordless TrackMan Wheel USB. Odbiornik fal radiowych podłączany jest do komputera za pomocą złącza USB.

Czy się to komuś podoba, czy nie, systemy operacyjne z graficznym interfejsem użytkownika dominują na rynku. Cieszy to zapewne producentów myszek i trackballi, którzy ciągle znajdują zbyt na nowe produkty.

Oferta znanej firmy Logitech wzbogaciła się o kolejny wyrób. Cordless TrackMan Wheel to nowy, zaawansowany technologicznie trackball, wykorzystujący technologię radiową do komunikacji z komputerem. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu nie jesteśmy już ograniczeni długością kabla i możemy używać urządzenia w odległości ponad dwóch i pół metra od komputera. Jest to szczególnie użyteczne w sytuacjach, gdy komputer znajduje się koło biurka lub pod nim i zbyt krótki kabel uniemożliwia komfortową pracę. Dla zapewnienia dużej precyzji i płynności ruchu kulki producent zastosował już sprawdzone rozwiązanie optyczne, zwiększając tym samym odporność trackballa na kurz i zabrudzenia. Odbiornik fal radiowych TrackMana podłączany jest do komputera podłączany za pomocą portu USB. W razie potrzeby możemy wykorzystać również przejściówkę USB-PS/2. Sterowniki i oprogramowanie na płycie CD oferują duże możliwości konfiguracyjne zarówno typowych funkcji, jak i specjalnego Menu aktywującego się po naciśnięciu rolera. Ogromną zaletą TrackMana jest łatwość instalacji – w systemie Windows 2000 ogranicza się ona do podłączenia urządzenia i już po kilkunastu sekundach można rozpocząć pracę. Kolejne podłączenie trackballa nie wymaga już czekania – zaczyna on po prostu działać.

Ogólnie pozytywne wrażenie, jakie sprawia Cordless TrackMan Wheel, psuje nieco zbyt wysoka cena, która zapewne ograniczy grono jego potencjalnych nabywców.

Typ: trackball
Złącze: USB
Liczba przycisków: 3
Liczba rolek/kołysek: 1/0
Wymiary dług.×szer.×wys. [mm] 140×95×33
Ciężar [g]: 158,2
Gwarancja: 5 lat
Cena: 330 zł
+ łatwa i szybka instalacja, szczególnie w Windows 2000
– wysoka cena
Producent: Logitech
http://www.logitech.com/
Dostarczył: Tornado 2000, Warszawa
tel.: (0-22) 868 80 01, faks: 868 80 19
e-mail: [email protected]
http://www.tornado.com.pl/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.