Minitest

BX-133 RAID jest jedną z najnowszych płyt głównych, wyprodukowanych przez znaną firmę Abit Computer. Bazuje ona na chipsecie Intel 440BX i jest przeznaczona dla procesorów Celeron oraz Pentium III (Socket 370). Płyta wyposażona jest w pięć slotów PCI, jeden ISA oraz jeden AGP, który może pracować w trybie 2×. BX 133 RAID obsługuje maksymalnie 768 […]

BX-133 RAID jest jedną z najnowszych płyt głównych, wyprodukowanych przez znaną firmę Abit Computer. Bazuje ona na chipsecie Intel 440BX i jest przeznaczona dla procesorów Celeron oraz Pentium III (Socket 370).

Płyta wyposażona jest w pięć slotów PCI, jeden ISA oraz jeden AGP, który może pracować w trybie 2×. BX 133 RAID obsługuje maksymalnie 768 MB pamięci RAM, którą można umieścić w trzech gniazdach DIMM. Oprócz kontrolera UltraATA/33 „na pokładzie” znajduje się także wbudowany układ HPT370, odpowiedzialny za obsługę trybu UltraATA/100.

Poważnym atutem produktu Abita jest bardzo duża liczba obsługiwanych częstotliwości magistrali FSB. O ile zworkami na płycie można ustawić większość standardowych wielkości, o tyle prawdziwe bogactwo opcji konfiguracyjnych zaczyna się dopiero po wejściu do BIOS-u. Tutaj w SoftMenu w wersji trzeciej oprócz opcji zmiany mnożnika i napięcia procesora znajduje się także funkcja płynnej regulacji częstotliwości FSB w zakresie od 84 do 200 MHz ze skokiem co 1 MHz.

Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że płyta umożliwia podłączenie dysków twardych w trybie RAID (0, 1 i 0+1), oferując tym samym dużą wydajność systemu oraz większe bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Niewątpliwie płyta główna Abit BX-133 RAID jest godna polecenia. Ogromne możliwości regulacji FSB, obsługa trybu Ultra ATA/100, a także implementacja technologii RAID sprawiają, że jest to produkt wart swojej niezbyt wygórowanej ceny.

Format: ATX
Chipset: Intel 440BX
Gniazdo procesora: Socket370
Złącza PCI/ISA/AGP: 5/1/1
Gniazda pamięci DIMM: 3
Częstotliwość FSB: 66-200 MHz
Maks. RAM: 768 MB
Gwarancja: 2 lata
Cena: 670 zł
+ duża liczba częstotliwości FSB
+ tryb RAID
Producent: Abit Computer, Tajwan
http://www.abit.com.tw/
Dostarczył: Veracomp, Kraków
tel.: (0-12) 421 98 73, faks: 422 23 52
e-mail:[email protected]
http://www.veracomp.com.pl/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.