Po kablu do pliku

Aby połączyć ze sobą dwa komputery w celu skopiowania kilku plików, nie trzeba wcale kupować kart sieciowych i instalować protokołów LAN-u. Wystarczy zwykły kabel szeregowy i narzędzie Bezpośrednie połączenie kablowe dołączane do WIndows.

Dyskietki odchodzą powoli do lamusa, nie każdy dysponuje napędem ZIP lub nagrywarką płyt CD. Jak więc szybko przenieść dane z laptopa na dysk twardy komputera stacjonarnego lub skopiować pliki pomiędzy dwoma domowymi pecetami?

Wielu użytkowników komputerów osobistych odpowie bez zastanowienia, że najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest użycie przenośnego dysku twardego lub zamontowanie w obu maszynach kart sieciowych. Jeśli jednak przesyłamy często niewielkie ilości danych, prościej będzie użyć zwyczajnego kabla łączącego porty szeregowe lub równoległe komputerów.

Kable takie mamy prawdopodobnie na wyposażeniu domowego zestawu komputerowego – służą nam do podłączenia skanera lub do zabawy z grami typu Quake. Jeśli wymienione akcesoria nie były nam do tej pory potrzebne, możemy je kupić w większości sklepów komputerowych czy na giełdzie elektronicznej.

Jeżeli w miarę sprawnie posługujemy się lutownicą, możemy taki kabel wykonać samodzielnie. Schematy połączeń można znaleźć np. na stronie WWW podanej w ramce Info.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Schematy kabli połączeniowych
http://sokrates.mimuw.edu.pl/~zagrodzki/ hwb/menu_Cable.html
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.