Wirtualna szkolna tablica

Dariusz Fabicki: Wirtualna szkolna tablica

Szkoła to dla wielu uczniów symbol nudy i przymusu. Gorzej, gdy podobnie kojarzy się ona również nauczycielom. Do nich właśnie adresowana jest książka Dariusza Fabickiego „Tablica w Sieci”.

Celem autora jest uwspółcześnienie metod nauczania w polskich szkołach i dostosowanie ich do wymagań skomputeryzowanej edukacji. Dlatego też tradycyjną tablicę zastąpiono tutaj jej elektronicznym odpowiednikiem, a sam proces wpajania uczniom wiedzy zaprezentowano w formie atrakcyjnych ćwiczeń, które swoim charakterem bardziej przypominają quizy czy zagadki niż zadania znane z podręczników.

Największy atut książki to zbiór precyzyjnie opracowanych scenariuszy lekcji, przeznaczonych głównie dla uczniów ze szkół podstawowych. Dzięki modułowej strukturze mogą one być modyfikowane zarówno przez nauczyciela, jak i jego podopiecznych. Tematyka owych lekcji jest na tyle ogólna, że powinny one zainteresować nie tylko nauczycieli informatyki, ale też języka polskiego czy matematyki.

Oprócz scenariuszy w książce umieszczono również informacje przydatne do właściwego przygotowania zarówno komputera, jak i materiałów dydaktycznych dla uczniów. Nauczyciele znajdą w niej również odpowiedzi do ćwiczeń oraz dyskietkę z trzydziestoma zadaniami.

Mikom, s. 106, 13 zł