Xnet Print Server N7117

Test sieciowego serwera wydruków - Xnet Print Server N7117 przeznaczonego dla małych sieci lokalnych. Urządzenie może być konfigurowane zdalnie poprzez sieć lokalną lub Internet.

Xnet Print Server N7117

należy do kategorii urządzeń sieciowych, zwanych print serwerami, które umożliwiają łatwe i wygodne udostępnienie dowolnej drukarki innym użytkownikom lokalnej sieci komputerowej. N7117 współpracuje z produktami sieciowymi NetWare (3.x, 4.x, 5.x) oraz systemami operacyjnymi Windows NT, Windows 9x, MacOS i różnymi odmianami Uniksa. Urządzenie obsługuje protokoły TCP/IP, IPX/SPX oraz NetBEUI.

Serwer wydruku N7117 podłącza się bezpośrednio do drukarki za pomocą portu równoległego, a następnie wpina się go do infrastruktury sieciowej. Konfiguracji dokonuje się poprzez sieć przy użyciu dołączonego oprogramowania. Pozwala ono na stosunkowo proste i szybkie „dostrojenie” produktu (np. dla protokołu TPC/IP wystarczy podać numer IP, maskę podsieci oraz IP bramy). Możliwe jest także ustawienie parametrów pracy urządzenia z poziomu przeglądarki WWW – po wpisaniu jako adresu strony numeru IP serwera druku. Niestety, takie rozwiązanie jest zarówno zaletą, jak i wadą urządzenia. Serwer można bowiem dowolnie konfigurować poprzez Internet, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić jego ustawienia w celu np. czasowego uniemożliwienia korzystania z drukarki przez uprawnionych użytkowników czy też odcięcia innego urządzenia od sieci komputerowej, wywołując konflikt IP. Na szczęście hakerzy nie są zbytnio zainteresowani włamaniem się na sprzętowe print serwery lokalnych sieci małych firm.

Xnet Print Server N7117 można polecić wszystkim osobom chcącym w domowym zaciszu lub w niewielkiej firmie ułatwić drukowanie dokumentów poprzez sieć lokalną.

Typ sieci: 10/100 Mbit/s
Gwarancja: 5 lat
Cena: 550 zł
+ łatwa instalacja i obsługa
+ niewygórowana cena
– brak możliwości zabezpieczenia hasłem
Producent: Xnet, Tajwan
http://xnet.com.tw/
Dostarczył: Cezar, Legnica
http://www.cezar.com.pl/
tel.: (0-76) 866 50 00, faks: 866 50 01
e-mail: [email protected]
http://www.cezar.com.pl/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.