Z biura do domu

Hewlett-Packard PSC 500: Z biura do domu

Komputerowe „kombajny”, jako praktyczne połączenie kilku różnych urządzeń peryferyjnych, były dotychczas przeznaczone wyłącznie do zastosowań biurowych. Główną przeszkodą w „udomowianiu” takiego sprzętu była jego cena i nierzadko też dosyć skomplikowana obsługa. Ten niekorzystny dla zwykłych użytkowników stan rzeczy uległ znacznej poprawie za sprawą firmy Hewlett-Packard i jednego z jej najnowszych produktów – „kombajnu” domowo-biurowego, oznaczonego symbolem PSC 500 .

Jest to być może pierwsze urządzenie wielofunkcyjne, zaprojektowane do pracy w warunkach domowych. Jego konstrukcja łączy w sobie funkcjonalność kolorowej drukarki atramentowej i stołowego skanera. Warta podkreślenia jest możliwość zeskanowania i wydrukowania (także w skali od 25 do 400%) kopii dokumentu „za naciśnięciem jednego przycisku”.

Otrzymywane kolorowe wydruki, szczególnie na papierze fotograficznym, prezentują się bardzo dobrze. Projektanci urządzenia skorzystali bowiem z bogatego doświadczenia firmy HP w konstruowaniu drukarek atramentowych i wyposażyli model PSC 500 w technologię poprawy jakości druku wielobarwnego – PhotoREt II. Dodatkowym atutem modułu drukującego jest szybkość pracy, która w przypadku dokumentów tekstowych może dochodzić nawet do dziewięciu stron na minutę.

Doskonale spisuje się również drugi element zestawu – skaner, którego konstrukcja pozwala na skanowanie wielostronicowych książek. Zeskanowane obrazy cechują się wysoką jakością i wiernością odwzorowania oryginału. Pewne zastrzeżenia można mieć tylko do programu OCR – tekst będący wynikiem jego działania zawierał sporo błędów.

Oprogramowanie dołączone do HP PSC 500 jest uproszczone do granic możliwości, co ma zarówno plusy, jak i minusy. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze, dzięki czemu mogą z niego korzystać nawet początkujący użytkownicy. Bardziej wymagający odczują prawdopodobnie pewien niedosyt z powodu ograniczonych opcji konfiguracyjnych urządzenia. Możliwość ingerencji np. w przebieg procesu skanowania została zredukowana do niezbędnego minimum, które nawet w zastosowaniach domowych może okazać się niewystarczające.

HP PSC 500
Skaner: płaski A4
Rozdzielczość optyczna:
600×2400 dpi
Skanowanie: jednoprzebiegowe
Tryby pracy: kolor, odcienie szarości, B/W
Drukarka: kolorowa, atramentowa
Kopiowanie: 25-400% wielkości oryginału
Maks.rozdz.druku [dpi]: 600×600
Oprogramowanie: HP Creative Photo Projects Software, ReadIRIS OCR
Gwarancja: 1 rok
Cena: 1300 zł
+ wielofunkcyjność
+ prosta obsługa
+ możliwość drukowania na wielu rodzajach papieru
– ubogi w opcje sterownik
Producent: Hewlett-Packard, USA
http://www.hp.com/
Dostarczył: HP Polska, Warszawa,
tel.: (0-22) 608 74 53, faks: 608 76 00
http://www.hp.com.pl/