Zmienić na lepsze

Systemy Windows zarówno 9x, jak i 2000 kryją w sobie bogactwo możliwości dostosowywania środowiska pracy użytkownika. Zmiany te (niektóre nawet nie udokumentowane) można wprowadzić, edytując Rejestr systemu, jednak jest to czynność skomplikowana i dla osób niewtajemniczonych dosyć ryzykowna. Drobna pomyłka może spowodować uszkodzenie systemu. Dlatego spotyka się dużo programów ułatwiających personalizowanie ustawień Windows 9x/NT/2000 bez […]

Systemy Windows zarówno 9x, jak i 2000 kryją w sobie bogactwo możliwości dostosowywania środowiska pracy użytkownika. Zmiany te (niektóre nawet nie udokumentowane) można wprowadzić, edytując Rejestr systemu, jednak jest to czynność skomplikowana i dla osób niewtajemniczonych dosyć ryzykowna. Drobna pomyłka może spowodować uszkodzenie systemu. Dlatego spotyka się dużo programów ułatwiających personalizowanie ustawień Windows 9x/NT/2000 bez jakiejkolwiek wiedzy na temat Rejestru. ItweakU 3.60 jest przykładem takiej aplikacji, która może okazać się przydatna również dla administratorów.

Menu Tools gromadzi narzędzia konfiguracyjne systemów Windows 9x/Me/NT/2000.

Oprócz dostosowywania Pulpitu program pozwala na ukrycie dowolnego elementu z Panelu sterowania czy Menu Start. Wiele praktycznych ograniczeń, możliwych do konfiguracji przez administratora w Windows NT, nie udostępniono w Windows 9x. ItweakU uzupełnia te braki pozwalając m.in. na odebranie prawa do usuwania i dodawania drukarek, ukrycie komendy udostępniania zasobów oraz wyłączenie Edytora Rejestru. ItweakU jest pomocny także dla użytkowników Internetu. Pozwala on na automatyczne usuwanie plików cookies, czyszczenie menu Ulubione i Historii w naszej przeglądarce. Dzięki zmianom, które program wprowadza w rejestrze, dotyczącym konfiguracji parametrów programu Dial-Up, uzyskamy szybszą transmisję danych przez modem.

ItweakU daje możliwość zmiany w sumie ponad 200 parametrów systemu Windows. Dodatkowo w menu Tools programu zgromadzono wszystkie narzędzia konfiguracyjne systemu Okienek, co jest dużym ułatwieniem dla zaawansowanych użytkowników.

Wszystkie wymienione funkcje programu mogą w równym stopniu pomóc, jak i (użyte w niewłaściwy sposób) zaszkodzić systemowi. Dlatego autorzy ItweakU pomyśleli o zabezpieczeniu samego programu hasłem.

Producent programu, szwedzka firma PJF Data, na swojej stronie http://www.jockesoft.com/ zamieścił najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące ItweakU. Również bezpośrednio z witryny można zamówić licencję.

Program bez wątpienia będzie bardzo przydatny dla każdego użytkownika systemu Windows. Wadami aplikacji zaś są: brak wersji polskiej oraz to, że w darmowej wersji program nie udostępnia wszystkich swoich możliwości.

ItweakU 3.60
Wymagania: PC Pentium, 16 MB RAM, Windows 9x/NT/2000
+ duże możliwości ingerencji w system
Producent: PJF Data, Szwecja http://www.jockesoft.com/
Cena: od 20 USD
Na CHIP-CD w dziale Software | Nowe produkty znajduje się ograniczona wersja ItweakU 3.60
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.