Dźwiękowa rewolucja MP3

"MP3" - trzy znaki obecne w tytule książki Scota Hackera zrobiły niedawno oszałamiającą karierę. Dziwi zatem niewielka liczba publikacji dotyczących tak gorącego tematu. Wygląda na to, że zdecydowana większość z nas najchętniej ściąga gotowe pliki MP3 z Sieci, lecz nie chce zaprzątać sobie głowy szczegółami na temat tego popularnego formatu kompresji dźwięku. Nie każdy ma […]

„MP3” – trzy znaki obecne w tytule książki Scota Hackera zrobiły niedawno oszałamiającą karierę. Dziwi zatem niewielka liczba publikacji dotyczących tak gorącego tematu. Wygląda na to, że zdecydowana większość z nas najchętniej ściąga gotowe pliki MP3 z Sieci, lecz nie chce zaprzątać sobie głowy szczegółami na temat tego popularnego formatu kompresji dźwięku. Nie każdy ma jednak „drewniane ucho” – niektórzy przed naciśnięciem przycisku „play” wolą najpierw zgłębić ten arcyciekawy temat. To dla nich właśnie ta książka może okazać się prawdziwą kopalnią wiedzy.

Dzięwięć rozdziałów przewodnika encyklopedycznego to nie tylko masa informacji technicznych, ale też interesujące fakty z historii tego wszechobecnego formatu oraz wiele omówień na temat prawnych aspektów związanych z jego wykorzystaniem do celów zarówno komercyjnych, jak również domowych.

Autor nie ograniczył się tylko do opisu znanych programów, jak Winamp, i narzędzi do kompresji MP3. Nie pominął nawet użytkowników BeOS-a, MacOS-a czy Linuksa. Wiele cennych danych na temat metod ekstrakcji dźwięku, kodowania i konwersji pomoże nam poprawić jakość naszych własnych produkcji.

Znajdziemy tu też sporo na temat odtwarzaczy sprzętowych, publikowania dźwięku w Internecie oraz konkurencyjnych koderów, a nawet innych, mniej znanych formatów zapisu audio.

Helion, s. 366, 38 zł
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.