Giganty na biurku

Ceny dużych monitorów nie spadły jeszcze do takiego poziomu, by były dostępne dla każdego, jednak wielu kuszą ich ogromne możliwości. Aby ułatwić podjęcie decyzji o takiej, niemałej przecież, inwestycji, postanowiliśmy uważniej przyjrzeć się dostępnym na

Choć ceny dużych monitorów są ciągle wysokie, wielu kuszą ogromne możliwości wyświetlaczy rozmiaru XXL. By ułatwić podjęcie decyzji o takiej, niemałej przecież, inwestycji, postanowiliśmy uważniej przyjrzeć się dostępnym na polskim rynku monitorom o przekątnej ponad 20 cali.

Zwykłemu użytkownikowi monitor o przekątnej powyżej dwudziestu cali może się wydawać zbytecznym i, co gorsza, kosztownym luksusem. Są jednak zastosowania, gdzie takie olbrzymy są wręcz niezbędne – przy projektowaniu w systemach CAD czy DTP nawet 19-calowy monitor jest często zbyt mały, by jednocześnie pomieścić na ekranie obrabiany dokument i wszystkie niezbędne palety z narzędziami, a przy tym zachować dobrą czytelność szczegółów rysunku. W takich sytuacjach wielkoformatowe wyświetlacze stają się po prostu niezbędnym narzędziem pracy. Jednak wielkość to nie wszystko – wszak użytkownik przed takim monitorem spędza wiele godzin dziennie, dlatego powinien on spełniać najostrzejsze normy określające ergonomię stanowiska pracy. Przeprowadzony przez nas test urządzeń o przekątnej ponad 20 cali ma pomóc w wyborze urządzenia najlepiej spełniającego wymagania użytkowników – niewielu z nich ma możliwość porównania przed zakupem kilku modeli różnych firm.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
PC Guide
http://www.pcguide.com/ref/crt/crt.htm
The PC Technology Guide
http://www.pctechguide.com/06crt2.htm
The Society for Information Display
http://www.sid.org/sid98/
Informacje o konstrukcji masek szczelinowych
http://www.granta.co.uk/resources.materials. casestudies.grills.html
Na dołączonej do numeru płycie CD w dziale Hardware | Monitory znajduje się dokumentacja oraz najnowsze sterowniki do testowanych monitorów
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.