LPC-UC35

Test kamery internetowej LG LPC-UC35

Kamera internetowa LPC-UC35 jest kolejnym produktem LG Electronics. Urządzenie wyposażono w nowy światłoczuły sensor typu CCD, umożliwiający przechwytywanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 640×480 pikseli. Jak podaje producent, w trybie VGA wydajność kamery ma dochodzić do 15 ramek na sekundę, a dla rozdzielczości 352×288 (CIF) – do 30 fps. Niestety, podczas testu udało się osiągnąć jedynie nieco ponad połowę deklarowanej wydajności. Tak jak w większości spotykanych na rynku produktów, tryb 640×480 nadaje się zatem jedynie do wykonywania zdjęć. Brak kompresji sprzętowej oraz ograniczenie w przepustowości portu USB umożliwiają pracę w rozdzielczości do 352×288 punktów. Kamera dobrze radziła sobie z odwzorowaniem kolorów. Brak automatycznego dostosowywania ostrości wymusza jednak ręczną kontrolę tego parametru, co bywa uciążliwe.

Wraz z kamerą użytkownik otrzymuje płytę CD z niezbędnymi sterownikami oraz dodatkowym oprogramowaniem. ArtShot Viewer, Album i Editor to komplet aplikacji umożliwiający edycję, katalogowanie oraz przeglądanie zdjęć. Dołączona do zestawu aplikacja Presto! Video Works 4.1 jest doskonałym narzędziem do montowania sekwencji wideo. Program jest funkcjonalny i umożliwia m.in. obróbkę kolorów zarejestrowanego materiału oraz nakładanie ścieżek z zapisem obrazu oraz dźwięku.

LPC-UC35 jest typową kamerą internetową. Dołączone oprogramowanie pozwala na dowolną obróbkę tworzonych obrazów – zarówno statycznych, jak i dynamicznych. Jakość obrazu nie przypomina może skanowanych zdjęć, ale nie można zapominać, jakie jest główne przeznaczanie urządzenia.

Złącze: USB
Rodzaj matrycy: CCD
Maks. rozmiar zdjęć [piksele]: 640×480
Maks. rozdzielczość zapisu wideo [piksele]: 352×288
Gwarancja: 1 rok
Cena: 300 zł
+ bogate oprogramowanie
+ umiarkowanie niska cena
– ręczna regulacja ostrości

Producent: LG Electronics, Korea
http://www.lg.co.kr/
Dostarczył: LG Electronic Polska, Warszawa
tel.: (0-22) 606 14 54, faks: 606 14 59
e-mail: [email protected]
http://www.lge.pl/