Najlepsze na rynku

Zestawienie Top 10 przygotowano w celu wyłonienia produktów o największych możliwościach lub charakteryzujących się najkorzystniejszym stosunkiem możliwości do ceny. Co miesiąc (a na stronie internetowej na bieżąco) w rankingach pojawiają się wyniki testów i opisy nowych produktów, przetestowanych przez CHIPLab.

Zbliżający się okres Świąt i Nowego Roku sprzyja wzmożonym zakupom. Sprzedawcy prześcigają się w promocjach i prezentacjach nowych produktów, a klienci chętniej niż zwykle sięgają po portfele. Tegoroczna oferta świąteczna rynku komputerowego obejmuje niemal wszystkie grupy urządzeń.

Najważniejszą nowością ostatnich tygodni jest procesor Intel Pentium 4. Choć jak zwykle cena debiutującego na rynku układu jest bardzo wysoka, zapewne znajdzie on w przyszłości wielu nabywców. Z uwagi na konieczność wymiany nie tylko płyty głownej, ale i zasilacza, chętniej kupowane będą prawdopodobnie całe komputery. Nieco bardziej dostosowaną do możliwości finansowych przeciętnego użytkownika propozycją jest karta graficzna bazująca na układzie Nvidia GeForce2 MX. Za około 500-700 zł można nabyć urządzenie, które odciąży procesor komutera podczas świątecznej rozgrywki w ulubioną grę. Jeśli nasz komputer zdecydowanie nie radzi sobie z nowymi grami czy aplikacjami, możemy poprosić Mikołaja np. o procesor AMD Duron 600, który razem z odpowiednią płytą główną kosztuje ok. 1000 zł.

Dla tych, którzy w mijającym roku nie byli zaś zbyt grzeczni, trafnym prezentem może okazać się wymagający nieco przyzwyczajenia i kilku godzin ćwiczeń trackball, wyposażony jednak w dwie kulki i kilka przycisków.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Ranking Top 10
http://www.chip.pl/topten/
Na dołączonym do tego numeru CHIP-a CD-ROM-ie w dziale Hardware | Top 10 znajduje się aplikacja umożliwiająca tworzenie zestawień Top 10 uwzględniających indywidualne preferencje Czytelników