Pentagram Duo Pen

Test dwóch niedrogich tabliczek graficznych, przeznaczonych do bardziej naturalnego i wygodnego edytowania rysunków w programach graficznych.

Osoby zajmujące się tworzeniem grafiki komputerowej wiedzą, że mysz komputerowa nie zawsze zapewnia komfort pracy. Czasem lepszym rozwiązaniem jest tablet, czyli tabliczka z dołączonym piórem. Dzięki niemu tworzenie i ręczna edycja rysunków w programach graficznych staje się bardziej naturalna.

Tablety Duo Pen mają identyczne parametry pracy – jedyną różnicą jest sposób ich podłączenia do komputera (złącze szeregowe lub port USB). Tabliczki połączone są z piórami za pomocą przewodu dołączanego do tabliczki. Same pióra wyposażono w dwa przyciski, których funkcje można dowolnie konfigurować, oraz przełącznik trybu pracy. Jeśli jest on wciśnięty, tablet odczytuje, jak mocno pióro dociskane jest do jego powierzchni. Jeśli przełącznik jest wyciśnięty, „długopis” będzie sygnalizował charakterystycznym odgłosem dociśnięcie końcówki do powierzchni tabletu. Za pomocą dostarczonego oprogramowania można zdefiniować funkcje dwóch bocznych przycisków. W sterowniku, w zakładce Tracking możliwe jest ustawienie trybu śledzenia. Dla konkretnego trybu istnieje możliwość wybroru, czy ustalane będzie bezwzględne położenie wskaźnika czy względne zmiany jego położenia w odniesieniu do poprzedniej pozycji.

Tablet wrażliwy jest na 256 poziomów nacisku. Ponadto, aby narysować np. linię, nie trzeba dotykać tabliczki, a jedynie umieścić pióro tuż nad jej aktywną powierzchnią. Rozdzielczość 2540 lpi zupełnie wystarcza do większości zastosowań domowych oraz półprofesjonalnych. Pewnej wprawy wymaga natomiast rysowanie po śliskiej powierzchni tabletu.

Wymiary pola roboczego:
153×128 mm
Rozdzielczość: 2540 lpi
Dokł. odwzorowania: 0,5 mm
Złącze: szeregowe
Cena: 340 zł
Złącze: port USB
Cena: 360 zł
+ funkcjonalne oprogramowanie
+ czytelna dokumentacja w języku polskim
+ wygodne i poręczne pióro
– śliska powierzchnia robocza tabliczki

Producent: Pentagram, Tajwan
http://www.pentagram.pl/
Dostarczył: Multimedia Vision SC
tel.: (0-22) 853 70 00, faks: 843 91 68
e-mail: in[email protected]
http://www.multimedia.com.pl/

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.