Jeszcze kilka lat temu nikt chyba nie przypuszczał, że w czasach, gdy licencjonuje się niemal każdą linijkę kodu, powstanie społeczność zdolna wytworzyć i udoskonalać swój produkt całkowicie za darmo. Z podobnym zjawiskiem mamy teraz do czynienia także i w Polsce.
Do niedawna jedynie Microsoft, firma – delikatnie mówiąc – nie ciesząca się zbytnim uznaniem wśród zaawansowanych użytkowników komputerów, rozwijała w pełni spolonizowane wersje swych systemów. Linux zawsze pozostawał środowiskiem dla bardziej doświadczonych użytkowników, których znaczna większość zna język angielski. Jednak wzrastająca popularność systemu spod znaku pingwina i zainteresowanie rzeszy nowych amatorów komputerów sprawiły, że nawet w hermetycznym, linuksowym świecie pojawiły się “polskie” akcenty. Zaczęło się od polskojęzycznych menedżerów okien (KDE, GNOME), a teraz przyszła pora na cały system. Ale po kolei…
Info Grupy dyskusyjne Uwagi i komentarze do artykułu: # Pytania techniczne: # Ogólnopolska grupa o Linuksie: # Internet Główna strona dystrybucji http://www.pld.org.pl/ Linux Documentation Project, którego zasoby znajdują się na serwerze CVS przy PLD http://ldp.pld.org.pl/ Strona podprojektu Refentry2man http://refentry2man.pld.org.pl/ Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami http://faq.pld.org.pl/ Strona Projektu Tłumaczenia Manuali http://ptm.linux.pl/ Serwer FTP zawierający pakiety i narzędzia do instalacji # Zapisy na listę dyskusyjną developerów PLD [email protected] |