Sprawa dla Reżysera

Zakup książki "dla profesjonalistów" ma zwykle charakter inwestycji. Podczas tworzenia aplikacji zdarza się, że jakiś drobny element stwarza problem, którego rozwiązanie pochłania więcej czasu niż wykonanie całej reszty. Właśnie w takich przypadkach bardzo przydatne może okazać się Vademecum, tym bardziej że wreszcie jest ono dostępne po polsku. Polskojęzycznych książek dotyczących Directora wydano dotychczas bardzo niewiele […]

Zakup książki „dla profesjonalistów” ma zwykle charakter inwestycji. Podczas tworzenia aplikacji zdarza się, że jakiś drobny element stwarza problem, którego rozwiązanie pochłania więcej czasu niż wykonanie całej reszty. Właśnie w takich przypadkach bardzo przydatne może okazać się Vademecum, tym bardziej że wreszcie jest ono dostępne po polsku. Polskojęzycznych książek dotyczących Directora wydano dotychczas bardzo niewiele i ani jedna nie dorównuje publikacji Gary’ego Rosenzweiga.

Jest to wyczerpujący opis metod projektowania aplikacji multimedialnych za pomocą programu Macromedia Director 7 oraz używanego w nim specjalnego języka programowania – Lingo. Sama pomoc w programie Director i firmowe podręczniki są dość lakoniczne, zatem korzystanie z dodatkowych źródeł informacji jest raczej niezbędne. Autor Vademecum prezentuje bardzo praktyczne podejście do zagadnienia – pierwsze rozdziały to omówienie zasad konstruowania prezentacji i wykorzystania w nich takich „aktorów” jak teksty, dźwięki i sekwencje wideo. W następnych rozdziałach omawia środowisko programu i techniki umieszczania elementów na scenie. Pozostała, większa część podręcznika poświęcona jest językowi Lingo i sterowaniu przy jego użyciu wszystkimi zdarzeniami, które tworzą akcję budowanej prezentacji. Tam właśnie są cenne „chwyty” dla ekspertów.

Na końcu znajdziemy ponad sto stron Dodatku, a w nim spis dostępnych rozszerzeń (xtras) oraz tabele właściwości i funkcji programu. Dołączona płyta CD zawiera przykłady użycia skryptów Lingo. Warto skorzystać…

Helion, s. 864 + CD-ROM, 103 zł
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.