Targi idei

Reportaż z ósmej edycji targów Internet World Fall 2000. Opis najciekawszych i najsilniejszych tendencji w e-handlu, budowaniu i zarządzaniu społecznościami internetowymi, grafice trójwymiarowej online oraz usługach bezprzewodowych.

Targi internetowe to bardzo dziwna impreza. Odwiedzający je próżno wypatrują prezentacji produktów, wielkich pokazów czy wreszcie… hostess, do których przyzwyczaiły nas targi samochodowe lub choćby komputerowe. W Nowym Jorku były to raczej skromne stoiska z kilkoma folderami, pokazem jakichś wykresów na ekranie komputera, hostessy zaś zastępowali jajogłowi fanatycy Internetu i własnych rozwiązań. Krótko mówiąc – klinicznie czysty przykład targów idei.

Po kompromitującej zabawie Internetem, jaką zafundował nam rynek giełdowy na całym świecie, Sieć szuka nowej tożsamości. Głównie chodzi o poszukiwanie modeli biznesowych, które uzasadnią kontynuowanie inwestycji w nowe i rozpoczęte już przedsięwzięcia. Coraz więcej inicjatyw pojawia się więc na obrzeżach e-biznesu. Są to propozycje adresowane nie bezpośrednio do konsumentów, lecz do twórców internetowych przedsięwzięć. Przypomina to sytuację z okresu gorączki złota, gdy za falą poszukiwaczy szczęścia podążali sprzedawcy łopat i sznurka do wyznaczania działek. Ci pierwsi musieli to kupić, nie mając pewności, czy wykopią złoto, ci drudzy byli pewni zbytu bez względu na powodzenie poszczególnych klientów – dopóki fala poszukiwaczy szczęścia nie opadła.

Czy i na naszych ulicach staną takie kioski internetowe?

Internetowe targi mają jedną przewagę nad każdymi innymi – produkty dla Sieci żyją w Sieci, więc nawet po zamknięciu imprezy, z paczką odsyłaczy i podrasowanym modemem, można urządzić sobie obchód hal wystawowych. Zebrałem najciekawsze propozycje, podzielone dla porządku na kategorie. Ze względu na pokaźną objętość adresy przedsięwzięć i opis każdego z nich zostały umieszczone na dołączonym do tego numeru CD-ROM-ie. Niniejszy artykuł należy traktować jak przewodnik – przeczytać, a następnie za pomocą modemu wybrać się na wirtualną wycieczkę po Internet World Fall 2000.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#

Paczka odsyłaczy

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Na aktualnym CD-ROM-ie CHIP-a w dziale Aktualności|Internet World znajdują się odsyłacze do witryn firm prezentujących najciekawsze produkty na targach Internet World
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.