Z prosiaczkiem do głowy

"Przygody Prosiaczka Kwika - Tajemnice ludzkiego ciała" to świetny program zaznajamiający dzieci z podstawami anatomii.

Z zachęcaniem dzieci do zdobywania wiedzy wcale nie trzeba czekać na pierwszy szkolny dzwonek. Zdaniem autorów Przygód prosiaczka Kwika – Tajemnic ludzkiego ciała z powodzeniem można zainteresować wiedzą już pięciolatki, jeśli do tego celu wykorzysta się komputer.

Prosiaczek Kwik może przekazywać wiadomości także po angielsku.

Po nieudanym dniu w szkole prosiaczek Kwik zostaje zabrany na niezwykłą wycieczkę przez Duszka Wiedzy. Podróżując przez kolejne części ciała, będzie musiał odpowiadać na pytania dotyczące funkcjonowania organizmu oraz rozwiązywać liczne zagadki. W razie problemów może szukać podpowiedzi w bibliotece. Dzięki temu dowie się wiele m.in. o budowie oka, o tym, dlaczego mamy dreszcze, skąd się biorą dziury w zębach i czemu mamy czasem gorączkę.

Cała gra ma bardzo rozbudowane sekwencje animacji, co sprawia, że przybiera konwencję bajki, raz po raz przerywanej zadaniami dla uczestnika. Z jednej strony taką bajkę bardzo przyjemnie się ogląda, z drugiej jednak strony może budzić wątpliwości, czy nasi milusińscy użytkownicy wytrzymają tak długie okresy braku interakcji, w których będą musieli jedynie obserwować wydarzenia na ekranie.

Dużą zaletą gry jest łatwość obsługi. Instrukcja wydana została w bardzo estetycznej formie i napisana jest w przejrzysty sposób. W każdym momencie gry można też znaleźć pomoc na ekranie.

Oprawa graficzna, jak przystało na program dla dzieci, budzi sympatię. Największą jednak jego zaletą jest silne zaakcentowanie edukacyjnej strony gry. Na każdym niemal kroku prosiaczek lub jego towarzysze udzielają rad i przekazują wiedzę. Dodatkowo można też wybrać anglojęzyczną wersję gry. Wówczas również i lektorzy zwracają się do nas po angielsku. Wszystko to sprawia, że cała gra zawiera w sobie naprawdę dużo wiadomości. Z pewnością nasze pociechy nie opanują ich w pełni, ale w końcu nie wolno nam zapomnieć, że w tym wieku wciąż jeszcze ważniejsza jest zabawa.

Przygody prosiaczka Kwika – Tajemnice ludzkiego ciała
Liczba CD: 1
Język: polski lub angielski
Wymagania: PC 486 133 MHz, 8 MB RAM, napęd CD-ROM 8x, Windows 9x, ok. 4 MB na dysku
+ duży zasób przekazywanej wiedzy
+ dodatkowa wersja anglojęzyczna

Producent: MarkSoft, Warszawa,
tel.: (0-22) 663 93 90,
faks: 663 92 98,
e-mail: [email protected]
http://www.marksoft.com.pl/
Cena: 59 zł

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.