eduROM-y w każdym tornistrze

Test pierwszych programów komputerowych, które mogą uzyskać status oficjalnych podręczników szkolnych. W ślad za multimedialnymi krążkami powstają zintegrowane z nimi usługi: wortal edukacyjny eduNET oraz eduWAP. Czy chodzenie do szkoły będzie jeszcze ko

Czy dzieci są skazane na dźwiganie ciężkich podręczników? Zdaniem szefów wydawnictwa Young Digital Poland książki można zastąpić edukacyjnymi CD-ROM-ami, przystosowanymi do wzajemnej współpracy w szkolnej sieci, a wkrótce uzupełnionymi specjalnym wortalem oraz serwisem WAP.

Czas prowizorki w szkolnym wykorzystaniu komputerów kończy się nieuchronnie. W Holandii ministerialne rozporządzenia wymagają, by do 2003 roku każda szkoła dysponowała jednym komputerem na pięciu uczniów, a także by część zajęć odbywała się przed monitorami. Komisje urzędników jeżdżą po kraju, sprawdzając, czy owe zalecenia są realizowane. Podobne regulacje są przygotowywane w innych krajach europejskich. Także w Polsce MEN organizuje przetargi nie tylko na dostawę sprzętu, ale też na oprogramowanie wspomagające nauczanie. To stwarza zapotrzebowanie na aplikacje edukacyjne, które będą czymś więcej niż tylko materiałami pomocniczymi dla nauczyciela. Prawdopodobnie pierwsze na świecie produkty – stanowiące część projektu i-Szkoła – spełniające te warunki ma już gdańskie wydawnictwo Young Digital Poland.

W skrócie
Geografia G1, Fizyka G1, Biologia G1, Chemia G1
Liczba CD: każdy pakiet 2 (geografia: 3)+1 instalacyjny;
Język: polski
Wymagania: PC Pentium 166 MHz, 32 MB RAM, napęd CD-ROM 8×, Windows 9x/2000, karta dźwiękowa, modem 14 400 w przypadku korzystania z eduNET-u, 30 MB na dysku
Producent: Young Digital Poland, Gdańsk
tel./faks: (0-58) 349 44 44
e-mail: [email protected]
Cena: 129 zł za podręcznik do jednego przedmiotu lub 469 zł za wszystkie siedem podręczników dla I klasy gimnazjum
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Young Digital Poland
http://www.ydp.com.pl/
eduNET
http://www.edu-net.pl/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.