Głód, seks i… ICQ

Miliardy uderzeń w klawisze milionów klawiatur na całym globie… Co sprawia, że codziennie setki tysięcy ludzi uruchamiają najróżniejsze programy komunikacyjne pokroju znanego ICQ? Skąd się bierze popularność takich aplikacji?

Jedną z przyczyn takich zachowań jest podstawowa cecha, wspólna dla wszystkich ludzi. Jest nią potrzeba kontaktu z naszymi bliźnimi. W hierarchii potrzeb przedstawicieli gatunku ludzkiego (takich jak choćby zaspokajanie głodu i popędu seksualnego) stoi ona bardzo wysoko – nie na darmo człowiek bywa definiowany jako istota społeczna. Zatem powszechne używanie komunikatorów internetowych jest po prostu przejawem naturalnego instynktu – tyle że w formie charakterystycznej dla epoki Internetu.

Nie znaczy to oczywiście, że osoby nie korzystające z pomocy któregoś z komunikatorów są wyzbyte potrzeby kontaktu. Najprawdopodobniej zaspokajają ją w naturalny sposób – może krócej siedzą przed komputerem?

Twórcy programów komunikacyjnych określanych mianem Instant Messaging starają się na wszelkie sposoby ułatwić i uprzyjemnić obcowanie z nimi. Przyjrzyjmy się zatem, jak działają i czym dysponują najchętniej wykorzystywane aplikacje tego typu.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Grupa Gadu-Gadu:
#
Internet
Polskie strony o ICQ
http://www.icq.digimer.pl/
http://www.cybernet.krakow.pl/icq/
Internet Engineering Task Force
http://www.ietf.org/
Na CHIP-CD 2/2001 w dziale Internet | Komunikatory internetowe znajdują się wszystkie omówione programy wraz z zestawem dodatków do ICQ
Więcej:bezcatnews