Głód, seks i… ICQ

Miliardy uderzeń w klawisze milionów klawiatur na całym globie... Co sprawia, że codziennie setki tysięcy ludzi na całym świecie uruchamiają najróżniejsze programy komunikacyjne pokroju znanego ICQ? Skąd się bierze popularność takich aplikacji?

Miliardy uderzeń w klawisze milionów klawiatur na całym globie… Co sprawia, że codziennie setki tysięcy ludzi uruchamiają najróżniejsze programy komunikacyjne pokroju znanego ICQ? Skąd się bierze popularność takich aplikacji?

Jedną z przyczyn takich zachowań jest podstawowa cecha, wspólna dla wszystkich ludzi. Jest nią potrzeba kontaktu z naszymi bliźnimi. W hierarchii potrzeb przedstawicieli gatunku ludzkiego (takich jak choćby zaspokajanie głodu i popędu seksualnego) stoi ona bardzo wysoko – nie na darmo człowiek bywa definiowany jako istota społeczna. Zatem powszechne używanie komunikatorów internetowych jest po prostu przejawem naturalnego instynktu – tyle że w formie charakterystycznej dla epoki Internetu.

Nie znaczy to oczywiście, że osoby nie korzystające z pomocy któregoś z komunikatorów są wyzbyte potrzeby kontaktu. Najprawdopodobniej zaspokajają ją w naturalny sposób – może krócej siedzą przed komputerem?

Twórcy programów komunikacyjnych określanych mianem Instant Messaging starają się na wszelkie sposoby ułatwić i uprzyjemnić obcowanie z nimi. Przyjrzyjmy się zatem, jak działają i czym dysponują najchętniej wykorzystywane aplikacje tego typu.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Grupa Gadu-Gadu:
#
Internet
Polskie strony o ICQ
http://www.icq.digimer.pl/
http://www.cybernet.krakow.pl/icq/
Internet Engineering Task Force
http://www.ietf.org/
Na CHIP-CD 2/2001 w dziale Internet | Komunikatory internetowe znajdują się wszystkie omówione programy wraz z zestawem dodatków do ICQ
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.