Myszką po śniegu

Jeżeli jeszcze nie wiemy gdzie jechać na narty, nic straconego. Zamiast biegać po biurach podróży, lepiej najpierw zajrzeć do Internetu. Sieć pomoże nam zadecydować gdzie i jak pojechać, a także zaopatrzyć się w brakujący sprzęt.

Doświadczeni narciarze i snowboardziści dobrze wiedzą, że przygotowania do sezonu rozpocząć należy jeszcze jesienią. Wyjazd na narty to nie tylko kwestia wyboru bazy turystycznej i wcześniejszej rezerwacji miejsc noclegowych, ale często także uzupełnienia braków w sprzęcie oraz podniesienia własnej kondycji.

Co zatem zrobić w sytuacji, gdy w natłoku codziennych spraw nadejście zimy zaskoczyło nas tak samo jak pierwsze opady śniegu drogowców? Zamiast gorączkowego biegania po sklepach i obdzwaniania biur turystycznych najlepiej… usiąść przed komputerem i przejrzeć zasoby Internetu. W Sieci miłośnicy sportów zimowych znajdą bowiem wszystko, czego potrzebują: oferty sklepów sportowych, biur turystycznych, szkół narciarskich, a także informacje o warunkach pogodowych w poszczególnych rejonach kraju i Europy oraz możliwości ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwego wypadku.

Serwis NARTY.PL (www.narty.pl) to wspaniały przewodnik po ponad 80 europejskich ośrodkach narciarskich, zawierający szczegółowe opisy, mapki i opinie na temat miejscowości w Polsce, Czechach, Słowacji, Austrii, Francji i Włoszech. Poza tym znajdziemy w nim także informacje o historii narciarstwa, kodeks FIS oraz zestaw ćwiczeń służący podniesieniu kondycji przed sezonem. Dostępne jest także forum dyskusyjne i pogawędki.

Choć w Polsce z roku na rok o dobre warunki pogodowe dla narciarzy coraz trudniej, wyciągów i miejscowości, w których uprawiać można sporty zimowe, w naszym kraju nie brakuje. Można się o tym przekonać, odwiedzając turystyczny wortal Onetu poświęcony jeździe na dwóch deskach (turystyka.onet.pl/narty). Znajdziemy tu informacje o trasach zjazdowych, wypożyczalniach sprzętu, szkołach nauki jazdy oraz o bazie gastronomicznej i noclegowej w najważniejszych krajowych ośrodkach turystycznych.

Czym różnią się narty carwingowe od zwyczajnych desek? Odpowiedź na to pytania znajdziemy pod adresem

www.carving. com.pl.

W serwisie Narty – Car-ving prezentowane są ponadto wiadomości dotyczące sprzętu, wydarzeń i imprez sportowych, polskich i europejskich ośrodków narciarskich oraz informacje o pogodzie.

Z roku na rok snowboard zyskuje coraz większą popularność. Amatorzy tego sportu w Internetowym Serwisie Snowboardowym (www.snow board.pl) odnajdą porady dotyczące wyboru deskek, butów, wiązań, części ubioru i akcesoriów. Witryna zawiera także oferty zorganizowanych wyjazdów do Francji i Austrii, katalog sprzętu oraz zbiór adresów sklepów, wypożyczalni, serwisów i szkół snowboardowych.

Wysoka cena sprzętu sprawia, że jego zakup powinien zostać dobrze przemyślany. W wyborze odpowiedniego modelu nart lub butów pomóc może witryna Narty on-line (narty.cavern.com.pl). W serwisie tym w sekcji Sprzęt znajdziemy zarówno informacje o sposobach doboru wyposażenia i nowych technologiach, jak i zbiór adresów internetowych czołowych producentów sprzętu narciarskiego. Witryna traktuje też o polskich i europejskich ośrodkach narciarskich, sztucznych stokach, pogodzie i zawiera galerię zdjęć.

Zabawa na desce daje największą frajdę wtedy, gdy jeździmy na stoku obfitującym w specjalne tory i rynny śniegowe. Autorzy serwisu NOKIA Snowboard (www.nokia.com. pl/snowboard) przekonują, że o takie atrakcje najłatwiej podczas dużych zawodów snowboardowych. Na stronie kalendarium polskich i zagranicznych imprez sportowych, przegląd dyscyplin snowboardowych, wywiady z zawodnikami oraz porady dotyczące zakupu sprzętu.

Południowa część Tatr jeszcze do niedawna stanowiła główny cel zagranicznych wyjazdów polskich narciarzy. Pomimo konkurencji zachodnio-europejskich ośrodków turystycznych zimowa wyprawa na Słowację ze względu na niższe ceny, dobre przygotowanie tras i ukształtowanie terenu nadal może być atrakcyjna. Mapki poszczególnych rejonów i informacje o wyciągach znajdziemy w serwisie Narty na Słowacji (www.cyf-kr.edu.pl/tpn/zima/slowacja.html).

O zaletach uprawiania sportów zimowych w alpejskich kurortach nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pod adresem www.narty.net znaleźć można szczegółowy opis ponad 800 austriackich miejscowości. Serwis umożliwia wyszukiwanie miejsc w poszczególnych landach lub według kryteriów określonych przez użytkownika.

W Internecie znajdziemy również oferty biur podróży specjalizujących się w organizacji zimowego wypoczynku. Serwis Alpy (www.alpy.pl) zawiera propozycje wyjazdu na narty do Austrii, Słowacji, Francji, Słowenii, Szwajcarii i Włoch. Witryna umożliwia dokonanie rezerwacji imprezy online.

Za pośrednictwem Sieci możemy także dokonać zakupu sprzętu sportowego. Narty – Internetowy Sklep Narciarski (www.ski.pl) oferuje produkty firm: Blizzard, Head, Völkl, Atomic, Rossignol, Marker, Fischer oraz Tyrolia zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów. Sklep pokrywa koszty przesyłki, a internetowi klienci otrzymują 5% rabatu.

Info
Grupy dyskusyjne
Pytania, uwagi i komentarze do artykułu:
#
Grupa dyskusyjna dla miłośników sportów zimowych:
#
Internet
Narty
Gdzie na narty?
http://turystyka.onet.pl/narty/
Internetowy Serwis Narciarski
http://www.internarty.hg.pl/
Moje narty
http://www.mojenarty.pl/
Narty – Carving
http://www.carving.com.pl/
Narty, narciarstwo – nasza pasja
http://www.narciarstwo.com/
Narty on-line
http://narty.cavern.com.pl/
NARTY.PL
http://www.narty.pl/
Polski Klub Narciarski
http://www.narty.com/
Polskie narty
http://www.narty.info.pl/
Skizone
http://republika.pl/skizone/
Snowboard
Gdzie na snowboard?
http://turystyka.onet.pl/snowboard/
NOKIA Snowboard
http://www.nokia.com.pl/snowboard/
Strona snowboardowa Barney’a
http://republika.pl/barneius/
Snowboard
http://www.snow-board.pl/
Internetowy Serwis Snoboardowy
http://www.snowboard.pl/
Polski Związek Snowboardu
http://www.pzsnow.com.pl/
Snowboard
http://www.snow-board.pl/
Snowboard Center
http://snowboard.koti.com.pl/
Strony wydawnictw pism
Deska – Snowboarding
http://www.deska.com/
Magazyn NarciarSKI
http://www.ski.it.pl/
Ślizg
http://www.slizg.pl/
Snowboard
http://www.snowboard.wyd.pl/
Prezentacje regionów, ośrodków narciarskich i oferty biur podróży
Alpy
http://www.alpy.pl/
Austria
http://www.austria.com.pl/
Austria dla narciarzy
http://www.narty.net/
Beskidy Online
http://www.beskidy.pol.pl/
Tyrol dla Polski
http://www.tyrol.pl/
Narty 2001
http://www.narciarz.com/
Narty na Słowacji
http://www.cyf-kr.edu.pl/tpn/zima/slowacja.html
Portal Turystyczny wakacje.pl
http://www.wakacje.pl/
Urlop w Austrii
http://www.austria.kdw.pl/
Sklep internetowy
Internetowy Sklep Narciarski
http://www.ski.pl/
Serwisy zagraniczne
GoSki
http://www.goski.com/
SKI FRANCE
http://www.skifrance.fr/
Skimaps
http://www.skimaps.com/
Skinet
http://www.skinet.com/
SkiPages.com
http://www.ski-search.com/
International Ski Federtation
http://www.fis-ski.com/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.