Seans za jeden klik

Internetowe szaleństwo MP3 wstrząsnęło przemysłem muzycznym. Teraz sieciowa rewolucja zagraża tradycyjnemu kinu. Hollywoodzcy producenci już się szykują do stawienia czoła nowemu wyzwaniu. Przez długi czas panowało przekonanie, że drogi kina i Internetu nie zejdą się ze sobą w dającej się przewidzieć przyszłości. Argument za prawdziwością tej prognozy był tylko jeden, ale za to - zdawałoby […]

Internetowe szaleństwo MP3 wstrząsnęło przemysłem muzycznym. Teraz sieciowa rewolucja zagraża tradycyjnemu kinu. Hollywoodzcy producenci już się szykują do stawienia czoła nowemu wyzwaniu.

Przez długi czas panowało przekonanie, że drogi kina i Internetu nie zejdą się ze sobą w dającej się przewidzieć przyszłości. Argument za prawdziwością tej prognozy był tylko jeden, ale za to – zdawałoby się – nie do obalenia: łącza internetowe są za wolne, by przepychać przez nie tak duże ilości danych. Film na płycie DVD zajmuje przeciętnie 5 GB. Osoba korzystająca z modemu V.90 potrzebowałaby więc w optymalnych warunkach ponad tygodnia, by pobrać cyfrową wersję kinowego przeboju. Z powyższych obliczeń wynikałoby jasno, że dopóki przeciętny internauta nie będzie miał do dyspozycji łączy co najmniej stukrotnie szybszych niż obecne, o sieciowej premierze np. kolejnego „Bonda” nie można nawet marzyć. A jednak jest wiele znaków, że w najbliższym czasie czeka nas przełom w dystrybucji dzieł spod znaku X muzy. Ostatnim sygnałem ostrzegawczym dla producentów i dystrybutorów było pojawienie się w Sieci kopii „Matriksa” i pierwszego epizodu „Gwiezdnych wojen” – już kilkanaście godzin po amerykańskiej premierze!

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Internet
„Stars in Black” i „eduROM. Strefa Mocy”
http://www.efix.wokiss.wlkp.pl/filmy/index-filmy.html
Reportaż z planu „eduROM. Strefa Mocy”
http://www.forum3d.kom-net.pl/artykuly/rzut_oka/2.html
„405”
http://www.405themovie.com/
„Blair Witch Project”
http://www.blairwitch.com/
„Counting Down”
http://www.CountingDown.com/
„MacArthur Park”
http://www.macarthurpark.com/
http://www.billgatesisdead.com/
Polskie filmy cyfrowe
http://www.cad.pl/warsztaty2000.html
Indie Films
http://www.indiefilmsonline.com/
„Quantum Project”
http://www.quantumproject.com/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.