Szpiegowski ekwipunek

Aby stać się właścicielem prostego aparatu cyfrowego czy kamery zdolnej zarejestrować kilka sekund ruchomego obrazu, wcale nie trzeba wydawać tysięcy złotych. Dzięki urządzeniom takim jak Trust [email protected] każdy może zabawić się w szpiega, fotografując ukratki

Firma Trust ma w swej ofercie urządzenie, które jest połączeniem prostego aparatu cyfrowego oraz kamery internetowej. [email protected] kształtem przypomina duży długopis. Ma wbudowane 2 MB pamięci SDRAM, sensor CMOS 1/3 cala i obiektyw o ogniskowej 2,2 mm, a zasilany jest dwiema bateriami AAA. Całość zamontować można w stojaku, którego stabilność zmniejsza, niestety, dołączany z boku obudowy kabel USB, przechylający swoim ciężarem konstrukcję na bok.

Na dostarczonym kompakcie znajdują się programy: Ulead Photo Express 3.0 SE (narzędzie do obróbki fotografii), VideoLive Mail Plus umożliwiający wysyłanie zdjęć i animacji pocztą elektroniczną oraz Cool 360 służący do tworzenia realistycznych, panoramicznych krajobrazów. W pamięci zmieści się maksymalnie 80 obrazów niskiej lub 20 wysokiej jakości (odpowiednio: 176×144 oraz 352×288 pikseli), a liczbę możliwych do wykonania fotografii oraz inne parametry urządzenia (np. tryb pracy) obejrzeć można na wyświetlaczu. W instrukcji opisano możliwość wykonania fotografii z rozdzielczością 640×480 punktów przy użyciu programu Photo Express 3.0 SE, lecz podczas testów nie udało nam się takiej uzyskać. Wykonane podczas testów zdjęcia – bez względu na warunki oświetleniowe i pomimo automatycznego balansu bieli – cechowała dość niska jakość. Kolory zarejestrowanych obrazów były zbyt rozjaśnione i mało wyraziste (niski poziom kontrastu i nasycenia). Kopiowanie klatek do komputera da się zrealizować z poziomu dowolnego programu graficznego obsługującego standard TWAIN. Niestety, usunąć można tylko wszystkie zdjęcia jednocześnie i na dodatek wyłącznie z poziomu aparatu. Na wyróżnienie zasługuje za to możliwość sekwencyjnego wykonywania fotografii, jednak limit przechowywanych obrazów zużywa się w ciągu zaledwie kilku sekund.

Trust [email protected] może też pracować w trybie prostej kamery. Filmy nagrywane są z maksymalną prędkością 15 klatek na sekundę w odcieniach szarości lub 24-bitowym kolorze, a dane przesyłane są na bieżąco do komputera. Niestety, opóźniona o kilka sekund reakcja układu automatycznej regulacji ostrości przy szybkich zmianach filmowanego otoczenia powoduje, że rejestrowane obrazy są nieostre i często rozmazane.

[email protected]
Dostępne rozdzielczości: 640×480, 176×144,
352×288 pikseli
Pojemność pamięci: 2 MB
Maksymalna prędkość przechwytywania obrazu:
15 klatek na sekundę
Gwarancja: 2 lata
Cena: 445 zł
+ możliwość pracy bez komputera
w charakterze aparatu cyfrowego
– niska rozdzielczość
– niestabilna podstawka
Producent: Trust, Holandiahttp://www.trust-site.com/
Dostarczył: Tornado 2000, Warszawa
tel.: (0-22) 868 80 01, faks: 868 80 19
e-mail: [email protected]
http://www.tornado.com.pl/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.