Druga młodość

Test najnowszych kart graficznych.

Od dłuższego czasu żaden producent kart graficznych nie wprowadził nowego rewolucyjnego układu. Czy modernizacja istniejących konstrukcji wystarczy, by utrzymać się na rynku?

Po burzliwym wysypie wielu nowości, kiedy to na rynku pojawiły się karty graficzne wykorzystujące najnowsze układy różnych producentów, przyszła pora na nieco inny kierunek rozwoju produktów. Skoro nie można zbyt często wprowadzać coraz lepszych i bardziej wydajnych procesorów graficznych, być może wystarczą zabiegi znane między innymi z rynku samochodowego jako face lifting? Być może zamiast pracować nad nowymi sposobami polepszania obrazu czy algorytmami sprawiającymi, że urządzenie działa szybciej, wystarczy przebudowa lub udoskonalenie znanych konstrukcji? Z pewnością tak, czego dowodem są nowe karty graficzne.

Cyfrowy interfejs DVI-I (obok po lewej) umieszczony na śledziu karty umożliwia bezpośrednie podłączenie monitora LCD. W razie konieczności specjalna przejściówka DVI – D-Sub pozwoli także na podłączenie drugiego zwykłego monitora.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Na dołączonej do numeru płycie CD w dziale Aktualności | Sterowniki znajduje się najnowsza wersja sterowników dla kart z układami graficznymi firmy Nvidia – Detonator 3 w wersji 7.17 z obsługą DirectX 8