Jeden za wszystkie, wszystkie za jednego

Urządzenia wielofunkcyjne ze względu na swoją cenę do niedawna przeznaczone były głównie dla większych lub średnich firm. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej "kombajnów" przeznaczonych dla małych biur i użytkowników indywidualnych.

Urządzenia wielofunkcyjne ze względu na swoją cenę do niedawna przeznaczone były głównie dla większych lub średnich firm. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej „kombajnów” przeznaczonych dla małych biur i użytkowników indywidualnych.

Drukarka, faks czy skaner to urządzenia, które już na stałe wkomponowały się w biurowy pejzaż. Trudno się temu dziwić – w końcu ręczne przepisywanie dokumentów oraz charakterystyczny odgłos pracującej maszyny do pisania to już na szczęście zamierzchła przeszłość.

Niestety, zakup wymienionych peryferiów często wiąże się z koniecznością wyłożenia dużej gotówki, w ilości zwykle znacznie przekraczającej możliwości potencjalnego odbiorcy. Kolejnym przeszkodą może okazać się małe biurko. Komputer z podłączoną drukarką i skanerem zajmuje bardzo dużą powierzchnię. Jeżeli zechcemy dokupić do zestawu jeszcze faks i kopiarkę, to może się okazać, że na naszym biurku, które niegdyś wydawało się ogromne, nagle z trudem znajdujemy odrobinę miejsca dla klawiatury i myszy.

Pewnym wyjściem z tej sytuacji może być zakup stosunkowo niedrogiego urządzenia wielofunkcyjnego – konstrukcji łączącej w sobie zalety wymienionych podzespołów, a jednocześnie zajmującej znacznie mniej miejsca. Dostępne na rynku urządzenia tego typu dość znacznie różnią się zestawem dostępnych funkcji, a trudno obecnie znaleźć sklep, w którym będziemy mogli porównać choćby dwa różne modele. Aby pomóc czytelnikowi w dokonaniu właściwego wyboru, przeprowadziliśmy test 16 „kombajnów” biurowych o zróżnicowanych parametrach i cenach, przeznaczonych dla małych lub średnich firm.

Podstawowym kryterium, decydującym o zakwalifikowaniu danego urządzenia do testu, była budowa, w skład której musiały wchodzić co najmniej dwa moduły: drukujący i skanujący. Cztery produkty spośród opisywanych wyposażone zostały jedynie w owo minimum (Brother HL-P2500, HP PSC 500, HP OfficeJet G55 oraz Epson StylusScan 2500). Pozostałe konstrukcje zawierały także moduł faksujący.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Brotherhttp://www.brother.com/
Canonhttp://www.canon.com/
Epsonhttp://www.epson.com/
Hewlett-Packardhttp://www.hp.com/
OKI http://www.oki.com/
Ricohhttp://www.ricoh.com/
Xeroxhttp://www.xerox.com/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.