Stoi na station lokomotywa…

Recenzja programu "Angielski dla dzieci".

W dzisiejszym świecie znajomość języka angielskiego jest niemal tak potrzebna, jak umiejętność czytania i pisania. Dlatego najlepiej rozpocząć naukę od najmłodszych lat. Program Angielski dla dzieci przeznaczony jest dla maluchów w wieku od 6 do 10 lat i został wydany pod szyldem popularnej aplikacji do nauki języków obcych EuroPlus+.

Sielankowe chmurki, motylek, ćwierkające ptaszki… – już pierwszy widok programu Angielski dla dzieci zachęca dzieci do zabawy.

Kurs przyjął niekonwencjonalną formę – nie ma podziału na kolejne lekcje, tylko na cztery sekcje: Słówka, Alfabet, Zabawa i Gramatyka. W każdej z nich maluchy muszą wykonać szereg zadań, rozwiązać łamigłówki i powtarzać angielskie słowa do dołączonego do programu mikrofonu. Autorzy postarali się, aby dzieci się nie nudziły – uczą się poprzez zabawę. Nauka słówek odbywa się przez wyszukiwanie ukrytych wyrazów na kolejnych obrazkach i powtarzanie ich za lektorem. W dziale Alfabet małolaty poznają angielskie słowa zaczynające się od poszczególnych liter, przy okazji ucząc się abecadła. Ćwiczenia gramatyczne, zwykle nie lubiane przez dzieci, również mają ciekawą formę. Najpierw użytkownicy programu powtarzają kolejne zwroty, następnie wykonują zadania – uzupełniają brakujące słowa, szeregują wyrazy albo rozwiązują szarady. Na krążku znajdziemy wiele ciekawych animacji – część z nich użytkownik ogląda w nagrodę za dobrze wypowiedziane słowo.

Część kursu najbardziej interesująca najmłodszych, czyli zabawa, choć świetna, rozczaruje dzieci, które miały okazję bawić się z jedną z poprzednich aplikacji wydawnictwa YDP – Multimedialnym Światem Juliana Tuwima. Ilustracje do łamigłówek oraz same zagadki zostały bowiem powielone. Wiersze Tuwima zastąpiono po prostu angielskimi rymowankami…

Cały program został opracowany tak, by dziecko w łatwy i przyjemny sposób opanowało podstawy języka angielskiego – dlatego wart jest polecenia. Niestety – powinni po niego sięgnąć tylko ci rodzice, którzy nie kupili swym pociechom wcześniej wydanej aplikacji wydawnictwa YDP, w przeciwnym razie dzieci na pewno poczują się oszukane.

Euro Plus+ – Angielski dla dzieci
Liczba CD: 1
Język: angielski
Wymagania: PC 133 MHz, 32 MB RAM, napęd CD 4×, Windows 95/98, ok. 16 MB na dysku
+ ciekawe animacje
+ duża różnorodność ćwiczeń
– grafika i łamigłówki powielone z poprzedniej publikacji wydawnictwa

Producent: Young Digital Poland, Gdańsk
tel.: (0-58) 349 44 44
faks: 349 44 11
e-mail: [email protected]
http://www.ydp.com.pl/
Cena: 129 zł