Domowa kuchnia DVD

Czy można samemu przygotować płytę zgodną z formatem DVD, która będzie działała nie tylko w komputerowych czytnikach DVD-ROM, ale nawet w zwykłych napędach CD-ROM? Niemożliwe? Nie tylko możliwe, ale nawet banalnie proste!

Płyty w formacie DVD tanieją coraz bardziej, jednak marzenie o nagraniu własnego krążka DVD na razie bardzo trudno spełnić. Zanim jednak nagrywarki DVD-R staną się tanie i powszechne, spróbujmy nagrać nasz pierwszy kompakt w formacie DVD… na zwykłej nagrywarce CD-R!

Popularność komputerowych czytników płyt DVD nie rośnie zapewne tak szybko, jakby chcieli tego ich producenci, jednak każdy zgodzi się z opinią, że prędzej czy później i tak zastąpią one w naszych maszynach stare, wysłużone napędy CD-ROM. Korzyści z dostępu do płyt w formacie DVD-Video, na których rozpowszechnianie są głównie filmy o doskonałej jakości, są dla amatorów kina domowego oczywiste. Jednak trochę niewygodna jest sytuacja, kiedy mając dostęp do takich nośników danych, sami skazani jesteśmy na nagrywanie własnych, domowych produkcji na tradycyjnych kasetach VHS. Czy rzeczywiście tak jest? Co prawda zwykłe nagrywarki CD-R już dawno zbłądziły pod strzechy, lecz na domowe, tanie „wypalarki” DVD-R musimy zapewne jeszcze trochę poczekać. Tymczasem kamery cyfrowe, pozwalające na rejestrację ruchomego obrazu na kasetach DV są ostatnio coraz tańsze. Stąd już tylko jeden krok do stworzenia własnej cyfrowej płyty, którą można odczytać praktycznie w każdym komputerze.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Ogólnopolska grupa o multimediach:
#
Internet
Producenci programów do authoringu DVD
http://www.sonic.com/http://www.spruce-tech.com/
http://www.daikindvd.com/
http://www.pinnaclesys.com/
Na CHIP-CD w dziale Software | Nagrywanie płyt DVD znajduje się 30-dniowa wersja programu DVDit! 2.3 Standard Edition firmy Sonic Solutions.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.