Dwie pigułki proszę…

Jak się okazuje, programy do nauki języków obcych nie muszą być drogie. Atrakcyjny cenowo, a także wartościowy merytorycznie pakiet ma jeszcze jedną cechę - uczy aż dwóch języków.

W prawie każdym kiosku, bez recepty i za przysłowiowe kilka złotych możemy nabyć pigułkę… a dokładniej mówiąc – lingwistyczny niezbędnik zatytułowany Angielski i niemiecki w pigułce .

Piwko z bawarczykiem czy rozmowa z angielskim dżentelmenem? Rozpoczynając pracę z programem, stajemy przed wyborem języka, którego chcemy się uczyć.

Jest to kolejny numer serii edukacyjnej „Strefa CD” – tym razem na dołączonej płycie zawiera dwa multimedialne kursy służące do nauki wspomnianych języków. Prezentowany materiał został przygotowany wspólnie z firmą Edgard Multimedia i łączy w sobie cechy spotykane w programach językowych z serii „Profesor…”. Jest więc tak jak i pierwowzory repetytorium leksykalno-gramatycznym, a nie w pełni tego słowa znaczeniu kursem.

Aplikacja składa się z dwóch niezależnych części – angielskiej i niemieckiej, które są identyczne pod względem przekazywanych treści. Materiał w każdej z nich podzielono na czternaście grup tematycznych, takich m.in. jak Dom i rodzina, Jedzenie, Pieniądze i bank, Zakupy, Podróż oraz dodatkowo podręcznik zawierający podstawowe zagadnienia z gramatyki.

Oferowane przez program ćwiczenia pozwalają użytkownikowi na kształcenie wszystkich umiejętności językowych, jednak tylko na elementarnym poziomie zaawansowania. Wykonując kolejne ćwiczenia i poszerzając zasób słówek, do dyspozycji mamy różne możliwości. Korzystając z Dialogów, usłyszymy najbardziej potrzebne w różnych sytuacjach konwersacje. W Prezentacjach możemy słuchać wymowy, rozpoznawać, wpisywać słowa w widoczne okienko lub dopasowywać podpisy pod przedstawianymi rysunkami.

Najbardziej rozbudowane są Ćwiczenia na słówkach i zdaniach. To tu autorzy równomiernie kształcą podstawowe umiejętności językowe: rozpoznawanie ze słuchu, rozumienie tekstu czy rozumienie ze słuchu.

Całości dopełnia papierowy dodatek, w którym znajdziemy krótki przewodnik po Wielkiej Brytanii i Niemczech, konkurs, podstawy gramatyczne oraz szczegółową instrukcję obsługi programu.

Językowa pigułka podana jest w estetycznej i atrakcyjnej formie. Na pewno warta jest uwagi oraz polecenia szczególnie tym, którzy nie zaprzyjaźnili się dotąd z Profesorami: Henrym i Klausem.

Angielski i niemiecki w pigułce
Liczba CD: 1
Język: polski/ angielski/niemiecki
Wymagania: PC 486 DX; napęd CD-ROM 2×, Windows 9x/Me
+ dwa kursy „w jednym”
+ trafny dobór materiału (dla początkujących)
+ atrakcyjna cena
– brak jakichkolwiek ćwiczeń wymowy w Podręczniku gramatyki

Producent: Infomedia, Warszawa
tel./faks: (0-22) 635 16 40
e-mail: [email protected]
http://www.strefacd.pl/
Cena: 24,95 zł

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.