Gotowy na wszystko

Komputer Geo-PC Power4U z procesorem Pentium 4.

O komputerze jako o domowym centrum rozrywki mówi się już od dawna, ale chyba jeszcze nigdy nie stanowił on tak poważnej konkurencji dla urządzeń hi-fi i wideo. Geo-PC Power4U stanowi przykład „kombajnu” multimedialnego wśród komputerów. Przede wszystkim dzięki procesorowi Pentium 4 i 128 MB pamięci operacyjnej typu RAMBUS dysponuje mocą obliczeniową zdolną zadowolić naprawdę wymagającego użytkownika. Szybki kontroler ATA-100 oraz pojemny i wydajny dysk twardy o pojemności 30 GB idealnie pasują do tego zestawu. Nie mogło także zabraknąć napędu DVD-ROM służącego do odtwarzania najnowszych aplikacji multimedialnych, no i oczywiście filmów na płytach DVD. Ukłonem w stronę kina domowego jest z pewnością karta dźwiękowa Sound Blaster Live! 5.1 z wyjściem cyfrowym. Wystarczy zaopatrzyć się w głośniki z dekoderem systemu Dolby Digital lub w tańszy, analogowy komplet 5.1, aby cieszyć się efektami dźwięku przestrzennego podczas oglądania filmów. Wydajna karta graficzna, bazująca na układzie Nvidia GeForce2 GTS, lepiej pasowałaby do Power4U, gdyby wyposażona była w wyjście wideo. Jego brak oznacza, że w czasie projekcji filmowej skazani będziemy na korzystanie z niewielkiego zazwyczaj ekranu monitora.

W konstrukcji Geo-PC Power4U widać dbałość o szczegóły. Wszystkie kable i taśmy wewnątrz obudowy zostały porządnie spięte i umocowane. Na uwagę zasługuje obecność trzeciego wentylatora (pozostałe dwa znajdują się w zasilaczu i na radiatorze), co według specyfikacji Intela jest zalecane w komputerach z procesorem Pentium 4. Nie zapomniano też o niezbędnych przewodach – nawet napęd DVD-ROM, oprócz standardowego kabelka audio, połączony jest z kartą dźwiękową poprzez wyjście cyfrowe.

Wiele już powiedziano i napisano na temat kontrowersyjnej wydajności nowego procesora Intela w aplikacjach biurowych. Warto mimo wszystko zaznaczyć, iż umieszczony wewnątrz Geo-PC Power4U układ taktowany zegarem 1,4 GHz bez problemu radzi sobie z większością zadań. Prawdziwie lwi pazur pokazuje jednak dopiero w zastosowaniach wideo, uzyskując zawrotną wydajność szczególnie podczas kodowania i dekodowania obrazu i dźwięku.

Reklama

Geo-PC Power4U
Procesor: Intel Pentium 4 1,4 MHz
Płyta główna: Intel D850GB
Pamięć: RAMBUS – 128 MB
Karta graficzna: Elsa Gladiac (Nvidia GeForce2 GTS 32 MB DDR)
Pamięć masowa: dysk IBM Deskstar 75GXP DTLA-307030
(30 GB), napęd DVD-ROM Toshiba SD-M1502 16×/48×
Karta dźwiękowa: Sound Blaster Live! 5.1 Player
Obudowa: Midi Tower ATX
Akcesoria: klawiatura, mysz
System operacyjny:
Windows 98 Wydanie Drugie
Gwarancja: 3 lata
Cena: 6490 zł
+ wydajny procesor i karta graficzna
+ pojemny dysk twardy
+ karta dźwiękowa obsługąjąca głośniki w systemie 5.1
– brak wyjść wideo na śledziu karty graficznej

Dostarczył: Komputronik, Poznań
tel.: (0-61) 832 62 57, faks: 832 63 05
e-mail: [email protected]
http://www.komputronik.com.pl/