Jedzie drogą, polem, lasem…

Obecna edycja Mapy Polski z numerem 2001 jest kolejnym wydaniem programu wydawnictwa Cartall (opis wersji 99 znalazł się w CHIP-ie 11/99, s. 164). Pozwala nam zaplanować podróż po Polsce i wytyczyć trasę, rozpoczynając ją prawie od drzwi naszego domu. Krążek uzupełnia papierowy atlas samochodowy Polski i Europy, który może wędrować z nami w samochodzie i […]

Obecna edycja Mapy Polski z numerem 2001 jest kolejnym wydaniem programu wydawnictwa Cartall (opis wersji 99 znalazł się w CHIP-ie 11/99, s. 164). Pozwala nam zaplanować podróż po Polsce i wytyczyć trasę, rozpoczynając ją prawie od drzwi naszego domu. Krążek uzupełnia papierowy atlas samochodowy Polski i Europy, który może wędrować z nami w samochodzie i być zawsze pod ręką. Nie jest to jednak „rasowy” atlas – brak mu choćby odległości pomiędzy miejscowościami. I tak naprawdę to sprzedawany jest „auto atlas”, a jak głosi napis na opakowaniu, program jest gratis…

Czy planując podróż z Mapą Polski 2001, trafimy do wyznaczonego celu? Czy też będą to opłotki u babci sąsiadki…

Poprawiono większość niedociągnięć poprzedniej edycji, m.in. błąd polegający na znikaniu torów kolejowych i rzek przy przechodzeniu do szczegółowych widoków planów miast. Znajdziemy na nich lokalizację nie tylko takich instytucji, jak policja, straż czy obiekty służby zdrowia, ale również obiekty kulturalne i gastronomiczne, hotele, banki czy ambasady. Program może więc posłużyć nam również do wytyczenia trasy w samym mieście, zwłaszcza że uwzględnia on drogi jednokierunkowe.

Do Mapy Polski 2001 dołączono bazę miejsc noclegowych w Europie – od ośrodków wczasowych poczynając, przez motele, schroniska, na kwaterach prywatnych kończąc. Pomysł dobry, lecz baza jest dość niekompletna, a możliwości samodzielnego uzupełnienia, niestety, brak.

Jak przystało na program „epoki Internetu”, pojawiły się w nim opcje umożliwiające wykorzystanie Sieci. Każdy zarejestrowany użytkownik może korzystać z bezpłatnych uaktualnień aplikacji oraz pobierać nanoszone na trasy informacje o „wykopkach drogowych”, których niespodziewane pojawienie się może nam popsuć przyjemność podróżowania.

Mimo kilku słabszych punktów Mapa Polski 2001 jest przydatnym programem, a możliwość jej ciągłej aktualizacji sprawia, że pomimo upływu czasu będziemy wciąż w posiadaniu pełnowartościowego produktu.

Mapa Polski 2001
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC Pentium, 32 MB RAM, napęd CD- -ROM 8×, Windows 9x/Me/2000, ok. 290 MB na dysku
+ częsta i bezpłatna aktualizacja aplikacji poprzez Sieć
+ pobieranie informacji o utrudnieniach na trasie
+ przewodnik turystyczny
– brak integracji bazy hoteli i kempingów z mapą
– brak możliwości samodzielnego uzupełniania baz

Producent: Cartall, Łódź
tel.: (0-42) 639 77 30
faks: 639 77 32
e-mail: [email protected]
http://www.cartall.com.pl/
Cena: 89 zł (Mapa Polski 2001 + atlas samochodowy)

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.