Największa demokracja świata

Grupy dyskusyjne mają wielu użytkowników. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że grupy pl.* są tak naprawdę prywatną własnością.

Wielu z nas jest użytkownikami grup dyskusyjnych. Wysyłamy wiadomości, czytamy je, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że grupy pl.* są tak naprawdę prywatną własnością.

Spośród najważniejszych usług internetowych Usenet jest traktowany po macoszemu. Co więcej – większości osób sama nazwa niewiele mówi, bo o Usenecie mówi się najczęściej jako o „newsach” albo grupach dyskusyjnych. Nie nazwa jest jednak najważniejsza, ale to, co oferuje ta usługa. Poczta elektroniczna pozwala wysyłać wiadomości do wybranych osób, WWW daje możliwość prezentowania informacji nieomal całemu światu. Grupy dyskusyjne są czymś pośrednim – informacje są na nie wysyłane podobnie jak listy elektroniczne, a znajdujące się tam wiadomości można oglądać – upraszczając trochę – podobnie jak strony WWW. Usenet to forum dyskusji na najróżniejsze tematy – internauci dzielą się tu dowcipami, omawiają tajniki hodowli ryb akwariowych oraz rozmawiają na tematy naukowe.

Info
Grupy dyskusyjne
Pytania, uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Usenet
http://www.usenet.pl/
Zakładanie grup w hierarchii alt
http://tgos.org/newbie/easy-alt/nono1.html
Internetowe Forum Dyskusyjne
http://www.newsgate.pl/
Niusy
http://niusy.onet.pl/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.