„Straszna” edukacja

Dzieci uwielbiają upiory, tajemne przejścia i zagadki. Wykorzystując te upodobania, można stworzyć - jak sie okazuje - naprawdę interesujący i wartościowy program edukacyjny.

Popularna w Europie i Ameryce seria multimedialnych gier edukacyjnych „I Spy” doczekała się polskiej wersji. Cykl programów wydawanych pod wspólnym szyldem „Zobacz i Znajdź” rozpoczyna aplikacja dla sześciolatków i starszych dzieci – Tajemnice Domu Strachów .

Misternie wykuta brama to wrota do pełnego duchów, tajemnic i zagadek niesamowitego Domu Strachów…

Upiory, tajemne przejścia i zagadki – dzieci to uwielbiają. Prawdopodobnie każdy z nas pamięta ze swojego dzieciństwa wieczór, kiedy z przyjaciółmi, w tajemnicy przed rodzicami próbował wywołać ducha Old Shatterhanda lub Mary Poppins. Dzisiaj młodzi adepci sztuk tajemnych mają ułatwione zadanie – wystarczy mieć na biurku komputer.

Tajemnice Domu Strachów to sfabularyzowana gra, której akcja rozgrywa się w niesamowitym dworku, zamieszkanym przez upiory, pająki i inne tajemnicze istoty. Gospodarzem Domu Strachów jest sympatyczny szkielecik Kostuś, który przygotował dla dzieci mnóstwo zagadek i zadań. Celem gry jest wywołanie wszystkich duchów ukrytych w Laboratorium. Najważniejszy jest siódmy, ostatni duch. Żeby odczytać wskazówki, jak go przywołać, należy ułożyć ze strzępków i odczytać Sekretny List. I tu zaczyna się zabawa. Każdy fragment listu gracz dostaje w nagrodę za rozwiązanie zagadki. Wszystkich kawałków układanki jest ponad dwadzieścia – wykonanie kompletu zadań na pewno zajmie dzieciom kilka wieczorów. Zagadki polegają na odnajdywaniu misternie ukrytych przedmiotów – sukces nagradzany jest zabawną animacją.

Podczas wędrówki po Domu Strachów na dzieci czeka wiele dodatkowych atrakcji. Aby odnaleźć ukryte gry, należy zwiedzić wszystkie pomieszczenia i klikać aktywne elementy wyposażenia (skrzypiące drzwi czy otwierającą się wazę). Tajemniczy dworek urządzony jest z wielką dbałością o szczegóły. Półmrok panujący we wszystkich pomieszczeniach potęguje nastrój grozy. Piękne wnętrza zaspokoją nawet najbardziej wyszukane gusta małych estetów.

Gra ćwiczy spostrzegawczość, pamięć i logiczne myślenie, wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię. Tajemnice Domu Strachów to wiele godzin wspaniałej zabawy – samemu lub z przyjaciółmi. Gorąco polecam!

Tajemnice Domu Strachów
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486DX/66 MHz, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4×, Windows 9x/Me, ok. 10 MB na dysku
+ piękna grafika
+ ciekawe animacje
+ interesująca fabuła

Producent: Onet.pl, Bielsko-Biała
tel.: (0-33) 811 91 80
faks: 812 31 41
e-mail: [email protected]
http://www.opm.pl/
Cena: 99 zł

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.