Piękno prostoty

Technologia Flash daje projektantom witryn internetowych ogromne możliwości. Jak jednak zachęcić użytkowników Sieci do pobierania nie najmniejszych przecież plików multimedialnych?

Witryny wzbogacone o nieprawidłowo zoptymalizowane animacje w formacie Flash nie są lubiane przez internautów. Korzystając z kilku prostych wskazówek, można jednak uniknąć zniechęcenia osób odwiedzających naszą stronę.

Projektując witrynę WWW, od momentu rozpoczęcia pracy nad projektem graficznym do opublikowania jej w Internecie, należy cały czas pamiętać o potrzebie minimalizacji czasu pobierania serwisu z Sieci. Warto też sobie uświadomić, że jakość naszej pracy oceniana będzie często na podstawie liczby osób odwiedzających witrynę. W celu przyciągnięcia sieciowego audytorium wielu web-masterów ucieka się do wyrafinowanych technik, m.in. stosując animacje w popularnym formacie Flash. Nawet najbardziej atrakcyjna wizualnie grafika lub animacja pojawiająca się na ekranie w momencie ładowania serwisu (tzw. preloader) nie zrekompensuje jednak internautom długiego oczekiwania na wyświetlenie zawartości strony. Stwórzmy więc naszą witrynę, kierując się dobrymi zasadami projektowania.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
news://news.vogel.pl/chip.artykuly
Pytania techniczne:
news://news.vogel.pl/chip.internet
Pozostałe grupy związane z Flashem:
news://news.lupus.pl/webmasterstwo
news:pl.comp.www
news:alt.macromedia.flash
Internet
Centrum informacji na temat Flasha
http://www.macromedia.com/
http://www.shockwave.com/
Entuzjaści Flasha na świecie
http://www.flashplanet.com/
http://www.flashzone.com/
http://www.extremeflash.com/
Polscy sympatycy Flasha
http://www.flashzone.pl/
Porady dla webmasterów
http://www.webhelp.pl/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.