Pieniądz czai się w Sieci

Internet daje nam możliwości, o jakich do niedawna nie marzyliśmy. Obecnie przez Sieć można się ubezpieczyć, kupić obligacje i pograć na giełdzie.

O tym, że w Internecie można kupić pralkę czy telewizor, wiedzą wszyscy. Ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w ten sam sposób można kupować polisy ubezpieczeniowe, inwestować w obligacje albo stać się giełdowym graczem.

Zanim Internet wkroczył w nasze życie, wszystkie sprawy trzeba było załatwiać osobiście, wyręczając się niekiedy telefonem. Dotyczyło to również decyzji finansowych: po polisę wybieraliśmy się do agencji ubezpieczeniowej bądź umawialiśmy się z agentem, w celu opłacenia rachunków ustawialiśmy się w kolejce w oddziale banku, w którym mieliśmy konto osobiste, chcąc kupić akcje, udawaliśmy się do swojego maklera itd. Nowa technologia już zrewolucjonizowała tę dziedzinę życia, a kolejnych nowinek możemy się spodziewać bardzo szybko. Oto, jakie możliwości oferują dziś instytucje finansowe osobom, które w kontaktach ze światem zewnętrznym preferują komputer i łącze internetowe.

Info
Grupy dyskusyjne
Pytania, uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Banki
http://www.e.pkobp.pl/
http://www.mbank.com.pl/
http://www.lgpetro.com.pl/
Domy maklerskie
http://bossa.pl/
http://www.cdmpekao.com.pl/
http://www.daytrader.pl/
http://www.dmpbk.com.pl/
http://www.fsp.pl/
http://www.makler.bph.pl/
http://www.woodstock.pl/
Obligacje
http://www.obligacje.cdmpekao.pl/
Portale i wortale
http://www.bankier.pl/
http://www.efund.pl/
http://www.elfin.pl/
http://www.euromoney.pl/
http://www.expander.pl/
http://www.expertia.pl/
http://www.money.pl/
http://www.pilot-f.pl/
http://www.portfel.pl/
http://www.parkiet.com.pl/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.