Szybkie jak Formuła 1

Czy stać Cię na oszczędność przy zakupie dysku twardego? Przegląd najnowszych modeli podpowie, kiedy potrzebujesz superwydajnego napędu, a w jakich sytuacjach możesz skupić się na jak największej pojemności.

Niemal każdy kierowca marzy o sportowym samochodzie. Nie każdy jednak wie, że podczas jego eksploatacji wymagane są zwykle dobre materiały – np. benzyna lub olej. Sytuacja ma się podobnie w przypadku dysków twardych.

Któż z nas nie marzył o luksusowym, szybkim, sportowym samochodzie, który bez najmniejszych problemów w nieco ponad 10 sekund przekracza granicę 200 km/h? Jego cena, zużycie paliwa czy koszty ubezpieczenia nie są przy tym najważniejszymi parametrami. Liczy się prędkość, która sprawia, że nawet daleka trasa wydaje się popołudniową przejażdżką.

Analogia do dysków twardych jest w tym przypadku dość oczywista. Użytkownik, który zapragnie kupić odpowiednik bolida Formuły 1, będzie mógł to zrobić pod warunkiem przeznaczenia na ten cel dostatecznie dużych środków. W zamian otrzyma wydajność na poziomie zapewniającym sprawne działanie nawet z obszernymi bazami danych czy innymi dużymi plikami.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Producenci opisywanych dysków twardych
http://www.seagate.com/
http://www.maxtor.com/
http://www.storage.ibm.com/
http://www.fujitsu-europe.com/
http://www.quantum.com/
http://www.wdc.com/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.