TRENDware UT-400 i TRENDware UT-700

Minitest dwóch koncentratorów USB.

Firma TRENDware wprowadza na rynek nowe modele koncentratorów USB. Pierwszy z nich, UT-400, wyposażono w cztery porty, natomiast UT-700 ma ich aż siedem. Zadaniem hubów jest zwielokrotnienie liczby portów USB, które umożliwią podłączenie nowych urządzeń wykorzystujących do komunikacji z komputerem ten standard. Maksymalnie możemy przyłączyć 127 różnego rodzaju peryferiów ze złączem USB – w zależności od posiadanej płyty głównej w komputerze znajdują się dwa lub cztery porty.

Oba urządzenia zamknięte zostały w przeźroczystych obudowach. Różnią się między sobą tylko wielkością, a zgrabne i małe „pudełeczka” zajmą niewielką przestrzeń na biurku.

Z tyłu znajdują się dwa gniazda zasilania i jedno portu łączącego urządzenie z komputerem. Złącza pełniące jednocześnie funkcje wejść i wyjść dla urządzeń zewnętrznych zostały umieszczone na przednim panelu. Hub wyposażono w diody LED sygnalizujące aktualny stan pracy poszczególnych portów.

Oprócz samego urządzenia w zestawie znajdują się kabel łączący komputer z hubem, zasilacz i niewielka instrukcja, w której zamieszczono opis procedury instalacji i podstawowe parametry techniczne. Instalacja obu modeli przebiega bezproblemowo. Zgodne ze standardem PnP koncentratory gotowe są do pracy już w chwilę po podłączeniu ich do komputera. Proces ten nie wymaga od użytkownika żadnych dodatkowych czynności.

Standard: USB 1.0
Liczba portów: 4 (UT-400),
7 (UT-700)
Prędkość transmisji maks./min.: 12 Mbit/s/1,5 Mbit/s
Gwarancja: 5 lat
Cena: 170 zł (UT-400), 270 zł (UT-700)
+ duża liczba portów
+ łatwa instalacja
+ niska cena
– zbyt krótki przewód

Producent: TRENDware, USA
htttp://www.trendware.com/
Dostarczył: Lucky Star Polska, Łódź
tel.: (0-42) 637 73 34, faks: 637 73 19
e-mail: [email protected]
http://www.lucky-star.com.pl/