Z Kwikiem wśród zwierząt

Któż lepiej niż znany już Prosiaczek Kwik wprowadzi dzieci w świat zwierząt? Udajmy się więc wraz z nim w podróż w poszukiwaniu magicznej perły.

Już po raz drugi wszyscy rodzice mogą swoim maluchom zaproponować przygodę z Prosiaczkiem Kwikiem. Tym razem sympatyczna świnka musi odbyć podróż po magiczną perłę, aby uratować swoich przyjaciół. Kwik wyruszy więc z domu, powędruje przez pola, zagłębi się w mroczny las, by ostatecznie przeżyć groźne przygody na dnie morza. Na każdym etapie swojej wędrówki będzie spotykał zwierzęta, które ułatwią mu dotarcie do celu, jeśli odpowie na ich pytanie. Błędna odpowiedź oznacza stratę jednego z Owoców Wiedzy. Ich wyczerpanie kończy zabawę.

Te sympatyczne świnki są chore i trzeba je uratować – jak to zrobić?

W tej części Przygód Prosiaczka Kwika pytania będą dotyczyły świata zwierząt. Ich stopień trudności jest niezwykle zróżnicowany, ale są pośród nich pytania raczej niedostosowane do poziomu pięciolatków, dla których w opinii twórców gra jest wszak przeznaczona (np. w jaki sposób strzykwy reagują na niebezpieczeństwo: a. wyrzucają na zewnątrz wnętrzności, b. wyskakują nad powierzchnię wody, c. odlatują do ciepłych krajów; prawidłowa odpowiedź to a). Dobrym rozwiązaniem jest biblioteka, w której łatwo można znaleźć wszystkie informacje potrzebne do wypełnienia zadania oraz sprawdzić stan swojej wiedzy.

Wielkich wad w tym produkcie dostrzec nie można. Są jedynie pewne techniczne niedociągnięcia. Problemy budzić może przenoszenie się na kolejne plansze. Trzeba bowiem dość dokładnie ustawić myszkę w punkcie, gdzie kursor przybiera postać dużej strzałki. U maluchów ta precyzja może stanowić niejaki problem.

Program zasługuje na uwagę choćby tylko ze względu na misję, którą stawia przed graczem: uratuj przyjaciół, zaprzyjaźnij się ze zwierzętami i dowiedz się, jak żyją.

Przygody Prosiaczka Kwika – Zwierzęta
Liczba CD: 1
Język: polski i angielski
Wymagania: PC Pentium 90, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 8×, Windows 9x/Me
+ interesująca fabuła
+ bardzo przyjazna atmosfera
+ duży i dobrze przekazany zasób informacji
– trudności w przenoszeniu się na kolejne plansze
– zbyt wysoki dla najmłodszych poziom niektórych pytań

Producent: MarkSoft, Warszawa,
tel.: (0-22) 663 93 90
faks: 663 92 98
e-mail: [email protected]
http://www.marksoft.com.pl/
Cena: 59 zł

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.