[email protected] MPIO

Test odtwarzacza MP3.

Na pierwszy rzut oka odtwarzacz MP3 MPIO nie wyróżnia się niczym specjalnym – niewielkie rozmiary i funkcjonalny wyświetlacz, na którym możemy odczytać wszystkie niezbędne informacje.

Urządzenie ma wbudowaną pamięć o pojemności 64 MB (ok. 1 godz. muzyki). Dodatkowo odtwarzacz możemy wyposażyć w kartę pamięci flash o pojemności 32 MB. Podczas kopiowania plików transfer z komputera oscyluje w granicach 1,1 Mbit/s. Niestety, z powodu zabezpieczeń przed łamaniem praw autorskich nie jest możliwe przenoszenie plików MP3 z odtwarzacza do komputera.

Do zestawu dołączono słuchawki z wbudowaną regulacją głośności. Jakość dźwięku jest przyzwoita, ale nie dorównuje sprzętowi dobrej klasy. MPIO nie ma equalizera, lecz do wyboru jest parę standardowych konfiguracji (rock, classic, jazz, live).

Od innych produktów tego typu odtwarzacz odróżniają wbudowane radio, książka adresowa (250 pozycji) oraz funkcja dyktafonu. Jednak najciekawszą nowością jest osobno dołączony do zestawu aparat cyfrowy – szkoda tylko, że zdjęcia nim robione są dość marnej jakości. O dyktafonie także nie można powiedzieć niczego dobrego, gdyż nagrany nim materiał dźwiękowy cechuje duży poziom szumów. Za to radio zasługuje na pochwałę. Autowyszukiwanie jest dość dobre, a częstotliwości odbierane są bez większych zakłóceń.

Podsumowując, produkt firmy [email protected] – pomimo aspiracji do bycia czymś więcej – jest tylko przyzwoitym odtwarzaczem plików MP3 z radiem.

Procesor: 10 MHz, 16-bitowy CISC
Wymiary: 66×90×18 mm
Waga: 75 g (bez baterii)
Zasilanie: 2×baterie AAA
Odstęp sygnał/szum: 90 dB
Gwarancja: 12 miesięcy
Cena: 870 zł (cyfrowy aparat 330 zł)

+ dobrze działające radio
+ książka adresowa
– słabej jakości aparat cyfrowy i dyktafon
– brak możliwości skopiowania zarejestrowanego materiału

Producent: [email protected], Korea Płd.
http://www.mpio.co.kr/
Dostarczył: AB SA, Wrocław
tel.: (0-71) 32 40 544, faks: 324 05 28
e-mail: #
http://www.ab.com.pl/