Krewni Wielkiego Brata

Zwykle nie zdajemy sobie sobie sprawy, jak cennym kąskiem są internauci dla agencji reklamowych. Często bez naszej wiedzy różne programy wysyłają "w Sieć" dane osobowe.

Gdy otwieramy w przeglądarce zakazaną stronę WWW, wydaje nam się, że nikt tego nie widzi. Tymczasem może podglądać nas cała armia programów szpiegujących. Wystarczy jednak podstawowa wiedza na ich temat, by uniknąć inwigilacji.

Gdy na rynku pojawił się Pentium III z zaszytym numerem seryjnym, wielu ekspertów od zabezpieczeń było zgodnych, że jest to ingerencja w prywatność użytkownika komputera. Dzięki temu można było jednoznacznie zidentyfikować każdego internautę. Większość z nas pada ofiarą innego procederu, związanego z analizowaniem zachowania surfujących. Mimo iż ustawy o ochronie danych osobowych istnieją w wielu krajach, popularne staje się nielegalne gromadzenie informacji na nasz temat. W przypadku procesora Pentium III odczytywanie numeru seryjnego można wyłączyć za pomocą BIOS-u komputera. Ucieczka przed szpiegami w Internecie jest znacznie trudniejsza.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Lista programów zawierających wtyczkę Radiate
http://www.radiate.com/consumers/products.html
Programy do usuwania „szpiegów”
Ad-aware, Ad Watch
http://www.lavasoft.de/aaw/index.html
SpyBot Search & Destroy
http://beam.to/spybotsd/
Optout
http://grc.com/optout.htm
No-Aura
http://www.spychecker.com/noaura.html
Silencer
http://www.spychecker.com/silencer.html
Radiate Remover
http://www.radiate.com/privacy/remover.html
WebBug
http://www.davecentral.com/11067.html
Na płycie w dziale Internet | Programy do szpiegowania znajdują się programy Ad-aware 4.6, SpyBot Search&Destroy, SpyChecker 1.1, Zonealarm 2.6, Aureate DLL Uninstaler i Silencer
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.