Kto szuka – pracuje

Dynamiczny rozwój branży IT sprawił, że informatycy nie narzekają dziś na brak zajęć. Jednak specyfika zawodu wymaga od specjalistów dążenia do ciągłego rozwoju. Nie pozostaje to bez wpływu na rynek pracy.

Towarzyszący branży IT rynek pracy rządzi się własnymi prawami. Obserwacje wskazują, że bezrobocie nie dotyczy informatyków. Mimo to muszą się oni borykać z innymi problemami.

Od dłuższego czasu wśród ludzi nie związanych ze światem komputerów zapanowało przekonanie, że informatyk zawsze znajdzie pracę. Rzeczywiście, w świetle rosnącego bezrobocia wśród osób z wyższym wykształceniem można powiedzieć, że ludziom z branży IT powodzi się nie najgorzej. I nie chodzi tu bynajmniej tylko o absolwentów kierunków informatycznych. Jednak rynek pracy dla absolwentów, a także osób z kilkuletnim doświadczeniem w tej dynamicznie zmieniającej się dziedzinie wciąż podlega przeobrażeniom. Wcale nie jest tak łatwo znaleźć posadę, która zadowoliłaby pod każdym względem. Ponadto specyfika branży wymaga od pracownika ciągłego doskonalenia się i podnoszenia kwalifikacji. Dlatego nie zawsze bogactwo ofert oznacza łatwość znalezienia pracy.

Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Na CHIP-CD 6/2001 w dziale Praca w branży IT znajdują się testy sprawdzające przydatność przyszłych pracowników do danej pracy oraz porady, jak pisać listy motywacyjne i CV, a także ich wzory
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.