Od poczwarki do motyla

Jakość i funkcjonalność firmowych sterowników do skanera często pozostawiają wiele do życzenia. Jednak wcale nie musimy się godzić na mizerię oferowanych standardowo rozwiązań!

Do dostępnych na rynku urządzeń peryferyjnych dołączane są zawsze firmowe sterowniki, jednak ich jakość i funkcjonalność często pozostawiają wiele do życzenia. A przecież wcale nie musimy się godzić na mizerię oferowanych standardowo rozwiązań.

Niosąc do domu upragniony skaner, marzymy o przeniesieniu naszych fotografii do postaci cyfrowej – nareszcie będziemy mieli zdjęcia o doskonałej jakości. Niestety, po kilku próbach skanowania odczuwamy zazwyczaj głębokie rozczarowanie – uzyskane obrazy wyglądają koszmarnie! Pierwsze, co w takiej sytuacji przychodzi do głowy, to stwierdzenie, że takie mizerne efekty daje połączenie prostego sprzętu i niezbyt doświadczonego użytkownika. Wiele w tym prawdy, gdyż tani sprzęt jest, jaki jest. Łatwo się domyślić, że producenci, aby obniżyć ceny, zrezygnowali z wielu rozwiązań poprawiających jakość urządzenia. Z tym już niewiele można zrobić. Pozostają jednak umiejętności użytkownika. Doświadczony operator „wyciśnie” z posiadanego sprzętu wszystko, co się da, i może się okazać, że uzyska efekty podobne do otrzymywanych na znacznie droższym skanerze. Cud? Oczywiście, że nie. Tak procentuje odrobina fachowej wiedzy i dobry sterownik TWAIN.

Info

Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#

Internet
TWAIN Working Group
http://www.twain.or/
Alternatywne oprogramowanie do skanerów:
SilverFast
http://www.silverfast.com/
Binuscan ColorPro, PhotoPerfect
http://www.binuscan.com/
ScanPrepPro
http://www.ixsoftware.com/
LinoColor Elite, NewColor4000
http://www.heidelberg.com/

Na dołączonej do numeru płycie CD-ROM w dziale Hardware|Skanery znajduje się testowa wersja oprogramowania SilverFast 5 dla najpopularniejszych na polskim rynku modeli skanerów

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.