Od poczwarki do motyla

Do dostępnych na rynku urządzeń peryferyjnych dołączane są zawsze firmowe sterowniki, jednak ich jakość i funkcjonalność często pozostawiają wiele do życzenia. A przecież wcale nie musimy się godzić na mizerię oferowanych standardowo rozwiązań.

Niosąc do domu upragniony skaner, marzymy o przeniesieniu naszych fotografii do postaci cyfrowej – nareszcie będziemy mieli zdjęcia o doskonałej jakości. Niestety, po kilku próbach skanowania odczuwamy zazwyczaj głębokie rozczarowanie – uzyskane obrazy wyglądają koszmarnie! Pierwsze, co w takiej sytuacji przychodzi do głowy, to stwierdzenie, że takie mizerne efekty daje połączenie prostego sprzętu i niezbyt doświadczonego użytkownika. Wiele w tym prawdy, gdyż tani sprzęt jest, jaki jest. Łatwo się domyślić, że producenci, aby obniżyć ceny, zrezygnowali z wielu rozwiązań poprawiających jakość urządzenia. Z tym już niewiele można zrobić. Pozostają jednak umiejętności użytkownika. Doświadczony operator “wyciśnie” z posiadanego sprzętu wszystko, co się da, i może się okazać, że uzyska efekty podobne do otrzymywanych na znacznie droższym skanerze. Cud? Oczywiście, że nie. Tak procentuje odrobina fachowej wiedzy i dobry sterownik TWAIN.

Info

Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#

Internet
TWAIN Working Group
http://www.twain.or/
Alternatywne oprogramowanie do skanerów:
SilverFast
http://www.silverfast.com/
Binuscan ColorPro, PhotoPerfect
http://www.binuscan.com/
ScanPrepPro
http://www.ixsoftware.com/
LinoColor Elite, NewColor4000
http://www.heidelberg.com/

Na dołączonej do numeru płycie CD-ROM w dziale Hardware|Skanery znajduje się testowa wersja oprogramowania SilverFast 5 dla najpopularniejszych na polskim rynku modeli skanerów

Więcej:bezcatnews