Pora na „płaszczaka”?

Czy wiesz, że możesz zmienić swój monitor na większy, który będzie zajmował znacznie mniej miejsca na biurku i nawet po wielu godzinach pracy czy zabawy Twoje oczy nie będą odczuwać nadmiernego zmęczenia? W laboratorium CHIPLab przetestowaliśmy aż 24 tego

Jeśli monitor zajmuje zbyt dużo miejsca na Twoim stanowisku pracy, być może nastał odpowiedni czas, żeby zdecydować się na zakup płaskiego wyświetlacza. Ceny oferowanych na rynku modeli ciągle maleją, a ich walorów nie sposób przecenić.

Przetestowaliśmy…
– ADI MicroScan A600
– CTX PV505
– Eizo FlexScan L350
– Eizo FlexScan L680
– Hivision HV151
– Iiyama AS4431D
– Iiyama AS4635U
– Iiyama TXA 3813MT
– LG Flatron 577LM
– LG Flatron 885LE
– MAG Panelvision LT-50JI
– MAG Panelvision LT-530F
– Miro FP150
– Miro FP170
– Philips Brilliance 140S
– Philips Brilliance 150B
– Philips Brilliance 150P
– Relisys TL520A
– Relisys TL528A
– Samsung SyncMaster 150MP
– Samsung SyncMaster 170MP
– Sony SDM-M51
– Wortmann Magic 170 ADF
– Wortmann Magic ART-Panel 151 AFL Light

Ostatni okres bożonarodzeniowy na rynku komputerowym w USA z pewnością należał do paneli LCD. Nastąpił dość znaczny spadek cen wyświetlaczy – do poziomu poniżej 500 USD za model 15-calowy – co w tamtych warunkach okazało się dość przystępną ceną i zaowocowało znaczącym wzrostem sprzedaży. Chociaż dla przeciętnego użytkownika komputera w naszym kraju wspomniany wcześniej koszt zakupu nadal jest wysoki, to w niedługim czasie może on znacząco zmaleć. Być może już przed następną Gwiazdką ogólna tendencja spadku cen płaskich monitorów doprowadzi do tego, iż również w Polsce panele LCD staną się znacznie bardziej dostępne. Dlatego już teraz warto przyjrzeć się ofercie rodzimych dystrybutorów tego typu urządzeń. Wbrew pozorom wybór jest bogaty i obejmuje modele od najprostszych 14-calowych –

Philips Brilliance 140S — po bardzo rozbudowane, np.

Samsung SyncMaster 240T — 24-calowy panel ze zintegrowanym tunerem TV o rozbudowanych możliwościach.

Info

Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#

Internet
Technologie LCD
http://www.dfp-group.org/
http://www.ddwg.org/
http://www.vesa.org/
Normy
http://www.tuv.com/
http://www.tco-info.com/

W dziale Hardware I Monitory LCD znajdują się narzędzia i dokumentacja dotycząca przestrzeni barw i obowiązujących norm dla paneli LCD oraz plik w formacie pdf zawierający materiały uzupełniające do artykułu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.