Przestrzeń życiowa

Czy dostęp do poszczególnych partycji dysku w Linuksie musi się wiązać z mozolnym "grzebaniem" w plikach tekstowych? Okazuje się, że wcale nie, chociaż czasem jest to najefektywniejsze rozwiązanie .

Obszar dysku twardego jest dla systemu operacyjnego tym, czym dla człowieka jego cztery ściany. Jeśli nie potrafimy odpowiednio skonfigurować dostępu do dysków, szybko przekonamy się o wadach „ciasnego domku”.

Początkujący użytkownicy Linuksa często gubią się w gąszczu plików urządzeń, montowanych dysków i zbiorów konfiguracyjnych poszczególnych składników systemu. Zwłaszcza że najlepsze efekty uzyskuje się, konfigurując linuksowe narzędzia za pomocą zwyczajnego edytora tekstu, najlepiej w wywołującej u niektórych dreszcz obrzydzenia konsoli tekstowej. Okazuje się jednak, że wszystko to nie jest wcale takie trudne, jak by się mogło wydawać.

Info
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
news://news.vogel.pl/chip.software
Polska grupa użytkowników Linuksa:
news://news.vogel.pl/chip.software
Polska grupa użytkowników Linuksa:
news:pl.comp.os.linux
Internet
JTZ (Jak To Zrobić)
news:pl.comp.os.linux
Internet
JTZ (Jak To Zrobić)
http://www.jtz.org.pl/
Porady dla osób używających Linuksa
http://www.linux.sky.pl/
Na płycie CD dołączonej do numeru, w dziale Software | Partycje w Linuksie można znaleźć dodatkowe materiały do artykułu
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.