„Walizka w kropki…”

Recenzja programów "Świat pełen zagadek" oraz "Zagadki w Domu Zabawek".

W księgarniach pojawiły się kolejne multimedialne aplikacje ze znanej już Czytelnikom serii Zobacz i Znajdź. (W poprzednim numerze opisywaliśmy „Tajemnice Domu Strachów”).

W kolorowych skrzynkach czeka na małych graczy ogromna ilość zagadek, łamigłówek i wierszyków.

Tym razem wydawnictwo Onet.pl zadbało zarówno o dzieci w wieku szkolnym, jak i o ich młodsze rodzeństwo. Aplikacja Zagadki w domu zabawek jest przeznaczona dla maluchów, które dopiero zapoznają się z komputerem (od 3 do 5 lat), natomiast Świat pełen zagadek dla tych dzieci, które już wiedzą, do czego służy klawiatura i myszka (od 6 do 10 lat).

Oba programy łączą typowe zagadki Zobacz i Znajdź – czyli wyszukiwanie przedmiotów ukrytych na obrazkach – z łamigłówkami i grami, dostosowanymi do możliwości percepcji przedszkolaków i starszych dzieci. Zadania do wykonania przedstawiane są w postaci wesołych rymowanek, czytanych przez rówieśników małych graczy. Oba programy oferują zagadki poukładane w „pudełkach” tematycznych. Najmłodsze dzieci przeszukują kolorowe plansze Szufladek Zagadek i układają Hocki Klocki. Starsze – wyposażone w lupę – odbywają Wyprawę przyrodniczą i wędrują po Klockowym Mieście. Oprócz odnajdywania przedmiotów na planszach Zobacz i Znajdź ukryte są dodatkowe łamigłówki. Na przykład w szufladce W szkole dzieci muszą połączyć punkty, żeby odkryć, jaki przedmiot się pod nimi kryje. Bawiąc się, można urządzać zawody, kto najszybciej wykona zadanie – program mierzy czas i zapisuje rekordowe wyniki.

Zagadki , jak wszystkie programy z serii Zobacz i Znajdź, umożliwiają też dzieciom tworzenie własnych łamigłówek. Elementów skarbczyka, z których maluchy mogą budować swoje zagadki, przybywa podczas zabawy – to nagrody za dobrze wykonane zadania.

„Zagadkowe” programy Zobacz i Znajdź na pewno zapewnią dzieciom wiele godzin wspaniałej zabawy, a ich rodzicom – kilka spokojnych wieczorów.

Świat pełen zagadek
Zagadki w Domu
Zabawek
Liczba CD: 1 + 1
Język: polski
Wymagania: PC 486DX/66 MHz, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4×, Windows 9x/Me, ok. 10 MB na dysku
+ różnorodność gier i zabaw
+ teksty czytane przez dzieci
+ piękne zdjęcia i rysunki

Producent: Onet.pl, Bielsko-Biała
tel.: (0-33) 811 91 80
faks: 812 31 41
e-mail: [email protected]
http://www.opm.pl/
Cena: 99 zł (Świat pełen zagadek) i 69 zł (Zagadki w Domu Zabawek)