Tester prawdę Ci powie

Test programu Tester 2001.

Trudno zaprzeczyć faktowi, że wraz z naszym najbliższym otoczeniem stanowimy łańcuch symboli alfanumerycznych. Niejednokrotnie znajdujemy się w sytuacji, kiedy to bądź my zapisujemy przydługawy i trudny do zapamiętania ciąg cyfr, bądź podajemy komuś lub wpisujemy magiczny rządek numerów. Jednym razem jest to PESEL, innym – REGON, NIP czy też (czytając wspak) PIN. Bywają jednak momenty, kiedy z niewiadomych powodów tracimy pamięć i za nic w świecie nie możemy przypomnieć sobie czy np. końcowa sekwencja cyfr w PESEL-u wynosiła 01 czy 10. Wtedy z pomocą może nam przyjść (rzecz jasna gdy nie mamy pod ręką dowodu osobistego)

Tester 2001 — mały program gdańskiego Studia JZK.

Nie trzeba udawać się do wróżki: za pomocą Testera 2001 można z numeru PESEL „wyłuskać”płeć i znak zodiaku jego posiadacza.

Sprawdzanie numeru PESEL jest jednakowoż jedną z kilku możliwości, którymi dysponuje to narzędzie. Zadaniem programu jest szybkie kontrolowanie poprawności NIP, ewidencji podmiotów gospodarki narodowej, ubezpieczenia w kasie chorych, PESEL, rachunku bankowego, kodu pocztowego i kreskowego.

Obsługa aplikacji jest dziecinnie prosta – po kliknięciu jednej z opcji (lub wciśnięciu kombinacji klawiszy ją uaktywniających) wpisujemy po prostu ciąg cyfr odpowiadający numerowi lub kodowi. Program na bieżąco sprawdza wpisywany ciąg znaków i wyświetla odpowiedni komunikat – nie trzeba więc niczego przyciskać, ani potwierdzać. O ile w niektórych przypadkach (np. REGON) aplikacja jedynie komunikuje poprawność ciągu liczbowego, o tyle podczas testowania numeru konta bankowego czy PESEL-u z wpisanych cyfr odkodowuje niejawne informacje. I tak np. o ciągu 11401140-00-322410 dowiadujemy się, że jest to rachunek bankowy założony we wrocławskim oddziale BRE a z cyfr 721115-07316 odczytujemy, że właścicielem tego PESEL-u jest mężczyzna spod znaku Skorpiona urodzony w środę 15 XI 1972 roku.

Aplikację można aktualizować poprzez Internet – po uprzednim wypełnieniu formularza, w którym pola dotyczące kodu pocztowego i NIP-u użytkownika… nie są sprawdzane pod względem poprawności.

Tester 2001
Wymagania: PC Pentium, 16 MB RAM, Windows 9x/Me/NT/2000, ok. 1 MB na dysku
+ możliwość szerokiego wykorzystania
+ niska cena

Producent: Studio JZK Programy Komputerowe, Gdańsk
tel.: (0-58) 303 27 56
faks: 557 96 42
e-mail: [email protected]
http://www.jzk.pl/
Cena: 49 zł
W dziale Aktualności | Software znajduje się program Tester 2001