Acecat Flair

Minitest tabletu graficznego.

Ergonomia w świecie pecetów kojarzona jest przede wszystkim z wszelkiego rodzaju klawiaturami oraz myszkami. Dążenie do doskonałości – estetyki wykonania połączonej z funkcjonalnością urządzenia – sprawia, że cały czas pojawiają się nowe przyrządy o bardziej naturalnych kształtach. Są jednakże dziedziny, w których zastosowanie nawet najbardziej dziwnego „gryzonia” na niewiele się przyda.

Choć pomysł wykorzystania piórka jako urządzenia wskazującego w aplikacjach graficznych nie jest nowy, to liczba posługujących się nim osób jest stale niezbyt wielka. Wbrew przyzwyczajeniom, chcąc nanieść poprawki w grafikach, nie wiedzieć czemu sięgamy po mysz. W tym przypadku bardziej naturalnym odruchem byłoby posłużenie się np. zestawem Acecat Flair. W jego skład wchodzą tablet pełniący funkcję tabliczki do pisania (wrażliwej na zmienny nacisk) oraz piórko indukcyjne. Ponieważ urządzenie wyposażono w interfejs USB, to zapewniona jest szybka i bezproblemowa jego instalacja.

Wprawdzie głównym obszarem zastosowań tabletu jest grafika komputerowa, ale za jego pomocą z łatwością można się poruszać między oknami. Aktywny obszar tabletu (9,5 cm×12,7 cm) został zakreślony za pomocą ciągłej linii, co po automatycznym przeskalowaniu do powierzchni ekranu monitora zapewnia stałą orientację w „terenie”. W komplecie użytkownik otrzymuje aplikację do obróbki grafiki ArtDabbler 2.1 firmy MetaCreations.

Tabliczka: 20 cm×19,2 cm
Obszar aktywny: 9,5 cm×12,7 cm
Interfejs: USB
Piórko: trzyprzyciskowe
Rozdzielczość: 2540 lpi
Czułość: +/- 0,25 mm
Siła nacisku: 512 poziomów
System operacyjny: Windows 98/Me/2000, Mac OS 8.5 lub nowszy
Gwarancja: 12 miesięcy
Cena: 214 zł
+ dołączone oprogramowanie do obróbki grafiki
+ przystępna cena
– brak możliwości swobodnej kalibracji obszaru aktywnego
– brak polskiej instrukcji

Producent: AceCad, Tajwan
http://www.acecad.com.tw/
Dostarczył: Inter-ES, Wrocław
tel.: (0-71) 782 11 47, faks: 782 11 55
e-mail: [email protected]
http://www.inter-es.com.pl/