Carramba!!!

Recenzja progamu "Wielki teleturniej Smoka Wawelskiego".

Któż nie zna przygód dzielnego Smoka Wawelskiego w Krainie Deszczowców, dociekliwego Profesora Gąbki albo Bartłomieja Bartoliniego herbu Zielona Pietruszka? Dzięki firmie Aidem Media i przygotowanemu przez nią programowi Wielki teleturniej Smoka Wawelskiego don Pedro, Smok i Bartłomiej przykładają teraz rękę do edukacji najmłodszych i… nie tylko ich.

Po trzech rundach prowadzi Jan Kazimierz Zdolny – zgromadził aż 12 skarbów! A teraz proszę wszystkich uczestników o wybranie kategorii!

W teleturnieju przygotowanym przez Smoka Wawelskiego mogą uczestniczyć dzieci i ich rodzice. Dzięki możliwości wyboru poziomu trudności dla każdego gracza z osobna (może być ich maksymalnie czterech) nie tylko ci młodsi, ale także dorośli uczestnicy zabawy mogą sprawdzić swoje wiadomości. Tym razem mama czy tata nie będą ziewali, odpowiadając na pytania dla dziesięciolatków.

Teleturniej przygotowany przez Smoka składa się z czterech rund. Są to:

Rozgrzewka — odpowiedzi na pytania z wybranych dziedzin,

Skuś Baba — seria dziewięciu pytań dla każdego gracza, zadawanych do momentu pomyłki,

Razem — zawodnicy jednocześnie zaznaczają odpowiedzi, i Szanse Trzy – to runda dla ryzykantów, w której można dużo zyskać, ale też dużo stracić. Po każdej rundzie odbywa się Aukcja u Bartoliniego, na której zawodnicy licytują skarby. Uwaga – teleturniej wygrywa nie ten, kto ma najwięcej punktów, ale gracz, który zgromadzi najwięcej skarbów.

Dodatkowymi modułami w programie są Edytor Teleturniejów i Edytor Pytań. Tutaj użytkownicy programu mogą tworzyć własne rozgrywki i dodawać lub usuwać pytania w istniejących lub nowych kategoriach. Ta opcja pozwala ciągle na nowo cieszyć się zabawą.

Teleturniej Smoka Wawelskiego ma duże walory edukacyjne. Jednak program dla dzieci od lat siedmiu powinien być trochę bardziej wysublimowany pod względem przekazywanych treści – Rzeźniczek Toporek, który przybył prosto z rzeźni i „zajmuje się finalizowaniem hodowli bydła”, budzi raczej niemiłe skojarzenia. I jeszcze jedno – w aplikacji nie ma opcji pozwalającej na chwilowe zatrzymanie gry lub zapisanie jej na dysku. Niestety, kiedy mama zawoła pociechy na obiad, teleturniej musi się zakończyć.

Wielki teleturniej Smoka Wawelskiego

Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 166 MHz, 32 MB RAM, Windows 9x/NT/2000

+ dostosowanie poziomu trudności do wieku
+ możliwość tworzenia własnych teleturniejów i dodawania pytań
– brak możliwości wstrzymania gry

Producent: Aidem Media, Gdańsk
tel.: (0-58) 522 92 24
e-mail: [email protected]
http://www.aidemmedia.pl/
Cena: 59 zł

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News