Nie tylko dla Windows

Niemożliwe stało się możliwe! Połączenie dwu tak na pozór odległych światów jak Windows i Linux jest (w pewnym sensie) faktem. Dzięki Delphi 6 programiści będą mogli łatwo przenosić swoje aplikacje między konkurencyjnymi systemami operacyjnymi.

Od premiery poprzedniej wersji Delphi upłynęły niemal dwa lata. Wielu programistów z niecierpliwością oczekiwało nowej edycji sztandarowego produktu Borlanda. I oto jest! W trakcie pisania tego artykułu dostępna była co prawda jedynie wersja beta, jednak producent obiecuje, że ostateczna będzie w sprzedaży jeszcze w czerwcu bieżącego roku.

Delphi już od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych (obok Visual Studio) narzędzi programistycznych typu RAD (Rapid Application Development) dla platformy Windows. Za pomocą tego środowiska można pisać proste programy przeznaczone do pracy na pojedynczych komputerach, bazodanowe systemy typu klient/serwer czy duże, wielowarstwowe aplikacje dla korporacji. Nowa wersja pozwala również na tworzenie tzw. usług internetowych, o czym będzie mowa poniżej.

Analogicznie jak poprzednio, Delphi oferowane jest w trzech wersjach: Enterprise, Professional oraz Personal. I właśnie ta pierwsza, najbardziej rozbudowana edycja, była przedmiotem mojego testu.

Info
Delphi 6 Enterpise
Wymagania: PC Pentium 166 MHz, Windows 98/NT 4.0/Me/2000, 32 MB RAM, ok. 75 MB na dysku
+ łatwość i szybkość tworzenia aplikacji
+ możliwość tworzenia aplikacji wieloplatformowych (Windows, Linux)
+ duża liczba komponentów
+ implementacja technologii internetowych (XML, usługi internetowe)
+ bardzo dobry debuger

Producent: Borland, USA
http://www.borland.com/
Dostarczył: BSC, Warszawa
tel.: (0-22) 864 14 65
faks: 864 14 66
e-mail: [email protected]
http://www.borland.pl/
Cena: ok. 14 500 zł
Uaktualnienie: ok. 12 000 zł
Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#
Internet
Torry’s Delphi Page
http://www.torry.net/
http://pl.torry.net/ (polski mirror)
Delphi SuperPage
http://delphi.icm.edu.pl/msg_2.htm

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.