Wespół w zespół

Trudno sobie wyobrazić nowoczesną firmę funkcjonującą bez poczty elektronicznej, terminarzy itp. Coraz częściej także wymiana dokumentów, zarówno wewnątrz firmy, jak i z partnerami zewnętrznymi, oparta jest na e-mailach i programach wspomagających pracę g

Trudno sobie wyobrazić nowoczesną firmę funkcjonującą bez poczty elektronicznej, terminarzy itp. Coraz częściej także wymiana dokumentów, zarówno wewnątrz firmy, jak i z partnerami zewnętrznymi, oparta jest na e-mailach i programach wspomagających pracę grupową.

W ostatnich latach rynek oprogramowania komunikacyjnego i wspomagającego pracę grupową w sieci wyraźnie zdominowali dwaj producenci: Lotus Development i Microsoft. Ich sztandarowe produkty w tej dziedzinie, czyli Lotus Domino i Exchange Server

, są liderami na rynku. Konkurencyjne pakiety, takie jak Netscape SuiteSpot czy Novell Groupwise, pozostają z tyłu w tym wyścigu (patrz: ramka „Info”).

Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że użytkownicy wybierający system pocztowy zdecydują się albo na produkt Lotusa, albo na Exchange Servera. A decyzja nie będzie z pewnością łatwa. Chyba że mamy wymagania, których jeden w wymienionych produktów nie spełnia.

Info

Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#

Internet
Lotus
http://www.lotus.com/
Exchange
http://www.microsoft.com/
Lotus Domino Rnext
http://notes.net/rnext/
Rozkład sił na rynku serwerów wspomagających pracę grupową
http://entmag.com/
displayarticle.asp?ID=2240054256PM

W dziale Software | Technologia LotusNotes/Domino znajdują się Lotus Notes 5.0.6a PL i Domino Application Server 5.0.6

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.