Złoto zamiast srebra

Porady dotyczące nagrywania filmów z DVD i karty TV

Rosnąca popularność filmów na płytach DVD wymusza na kinomanach wizyty w drogich salonach RTV. Tymczasem zestawy komputerowe wyposażone w napędy CD lub DVD to dzisiaj standard. Dlaczego nie zamienić płyty z domowej filmoteki lub starego nagrania VHS na złoty lub zielony krążek w formacie (S)VCD lub DivX?

DVD powoli zadomawia się w naszym świecie. Odtwarzacze krążków w nowym, pojemnym formacie coraz częściej pojawiają się na półkach supermarketów, a większość zestawów komputerowych oferuje się standardowo z odpowiednim napędem. Wbudowane w komputery napędy DVD potrafią jednak o wiele więcej, aniżeli odtwarzać płyty w jednym tylko standardzie, co otwiera przed nami spore możliwości, jeśli chodzi o nagrywanie własnych filmów. Na płycie CD-R możemy zapisać również film, który potem obejrzymy, używając odtwarzacza stacjonarnego. Dzięki temu możemy się pokusić o skopiowanie na płytę filmu z wakacji czy urodzin babci. Po drugie – warto czasem wykonać kopie bezpieczeństwa co lepszych płyt z domowej filmoteki.

Uwaga!
Wszystkie informacje zawarte w artykule, zwłaszcza te dotyczące kopiowania płyt DVD, można wykorzystywać jedynie zgodnie z ustawą o prawie autorskim (w szczególności jej art. 74 i 75). Redakcja CHIP-a ani osoby, które opracowały niniejszy artykuł, nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody i działania niezgodne z prawem, powstałe na skutek informacji zawartych w niniejszym artykule.

Info

Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#

Internet
Porady dot. ripowania i kompresji filmów
http://www.mp4.com.pl/
http://www.divx.pl/
http://www.tvmania.pl/

Na płycie CD dołączonej do numeru w dziale Software | Ripowanie DVD znajdują się narzędzia do kopiowania filmów.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News