Zwierciadło duszy peceta

Komputer wyposażony w duży, przynajmniej 17-calowy monitor został już dawno uznany za niezbędny dla komfortowej pracy.

Choć na rynku powoli pojawiają się tanie 15″ matryce LCD, to ze względu na ich parametry techniczne są to rozwiązania przeznaczone dla zastosowań biurowych. Monitory CRT nadal mają się dobrze. Niezaprzeczalnie wyświetlacze ciekłokrystaliczne mają swój zewnętrzny urok, dodający im powabu. Konstrukcje takie są lekkie, zajmują mało miejsca na biurku, no i… po prostu dobrze wyglądają.

Jednakże biorąc pod uwagę ich rozdzielczości obrazu, jakość wyświetlanych kolorów oraz czas odpowiedzi matrycy, wrażenie to mija stosunkowo szybko (szczególnie po uwzględnieniu ceny zakupu). Choć „konwencjonalne” monitory wyposażone są w kineskopy CRT, co sprawia, że zajmują relatywnie dużo miejsca na biurku, to jakość uzyskiwanego obrazu w pełni rekompensuje tę niedogodność. Próba zredukowania głębokości monitorów poprzez zastosowanie cewek silnie zakrzywiających trajektorię lotu elektronów przyczyniła się do wzrostu ceny takich konstrukcji. Opanowanie technologii produkcji kineskopów o płaskich powierzchniach zwiększyło natomiast nie tylko komfort pracy – monitory o dużych przekątnych i wyśrubowanych parametrach obrazu zyskały także pod względem wizualnym.

Niska cena urządzenia nie musi oznaczać, że godzimy się na niższy standard. Jakość obrazu wyświetlanego przez monitor Casper Q-77V jest tego najlepszym dowodem.

Info

Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.