100% lepszy Internet?

Mieszkańcy 14 stref numeracyjnych dzięki Netii mają możliwość skorzystania z tańszego niż w TP SA dostępu do Internetu. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej ofercie.

Niedawno w cyberprzestrzeni swoją akcję marketingową pod hasłem „20% tańszy, 100% lepszy dostęp do Internetu dla każdego” rozpoczęła Internetia. Dostęp do Sieci możliwy jest tu za pośrednictwem linii analogowej lub ISDN i aby z niego skorzystać, nie musimy zmieniać naszego dotychczasowego operatora telekomunikacyjnego.

Na razie warunkiem połączenia się z modemami dostępowymi Netii jest dysponowanie telefonem w jednej z 14 stref numeracyjnych (gdańskiej, kaliskiej, katowickiej, kieleckiej, krakowskiej, lubelskiej, opolskiej, pilskiej, poznańskiej, radomskiej, siedleckiej, toruńskiej, warszawskiej lub włocławskiej) oraz zarejestrowanie się za pośrednictwem stron WWW. Co prawda operator pracuje nad ogólnopolskim zasięgiem sieci, jednak rzecznik prasowy Netii nie mógł udzielić mi szczegółowych informacji na temat terminu udostępnienia modemów w pozostałych miastach.

Pod sloganem reklamowym „100% lepszy dostęp do Internetu” kryje się w rzeczywistowści ponad 6,7 tys. urządzeń dostępowych (dla porównania: TP SA ok. 70 tys.) oraz kontakt ze światem poprzez łącza szwedzkiego operatora telekomunikacyjnego Telia AB (14 Mbit), sieć Polpak (16 Mbit) oraz NASK (4 Mbit) (patrz: CHIP 3/2001, s. 172).

A co wiadomo o cenach? W ofercie znajdują się dwa warianty abonamentu. Pierwszy dostępny jest tylko dla klientów Netii i jest to opłata zaryczałtowana w wysokości 89 zł za 100 godzin surfowania w miesiącu (oprócz tego płacimy również abonament telefoniczny 48 zł/miesiąc). Z drugiej opcji mogą już skorzystać abonenci innych operatorów (np. TP SA). Rejestracja jest w tym przypadku bezpłatna, a co najważniejsze, za usługi Internetii nie ma także żadnego abonamentu ­ jesteśmy obciążani tylko za połączenia.

Dostęp do Sieci (numer 0-209244) odbywa się poprzez tzw. callback. Polega to na tym, że po dodzwonieniu się do serwera (tracimy jeden impuls) rozłącza się on automatycznie i wykonuje połączenie z naszym modemem już na koszt Netii. W ten sposób za każde 3 minuty w godzinach od 8 do 18 oraz za 6 minut w pozostałym czasie i przez całą dobę w weekendy oraz święta zapłacimy już tylko 28 groszy brutto.

Po zarejestrowaniu w Internetii przydzielane jest nam unikatowe (nie anonimowe) konto dostępowe i otrzymujemy za darmo pierwsze 2 godziny połączenia. Możemy je wykorzystać do przetestowania jakości łączy i zrezygnować z zawarcia umowy, jeżeli nie będziemy zadowoleni. Ponadto w ofercie są trzy darmowe, komercyjne skrzynki pocztowe oraz możliwość założenia strony WWW.

Nawet w porównaniu z najnowszymi, „rewolucyjnymi” taryfami TP SA oferta Netii jest nadal korzystniejsza. Niemniej jednak nie wszyscy mogą z niej skorzystać i tylko czas pokaże czy jej zasięg się powiększy.

Info

Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#

Internet
Rejestracja w Internetii
http://www.internetia.pl/rejestracja/

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.